A Milli Takım'da Stefan Kuntz ile yollar Japonya maçı sonrasında ayrıldı. Alman teknik adamın yerine göreve Vincenzo Montella getirildi. Stefan Kuntz'un yeni adresi merak konusuydu. Alman basınında yer alan habere göre; Kuntz Almanya Kadın Futbol Takımı'nın teknik direktörü olacak. 

KUNTZ'UN TÜRKİYE PERFORMANSI

Ay yıldızlı ekibin başında 20 maçta çıktı. Bu maçlar 12 galibiyet 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet alan Stefan Kuntz, 1.95'lik puan ortalaması yakaladı.

Milli takım, 11'i sahasında 8'i deplasmanda ve 1'i tarafsız sahada olmak üzere bu karşılaşmalarda 46 gol atarken, kalesinde ise 26 gol gördü. A Milli Takım, Alman teknik adam yönetimindeki son maçında Ermenistan ile 1-1 berabere kalmıştı.

BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA!

Japonya mağlubiyeti sonrası oyuncularını da eleştiren Stefan Kuntz'la bu açıklamanın ardından devam edilmesi mümkün değildi. Alman teknik adam, "Benim sorumluluk alanım oyuncular. Ben, oyuncularımdan bazı şeyleri beklerim. Oyuncular da A Milli Takım için yüzde 100'ünü verecek seviyeye gelmeli. Ben milli oyuncuydum, Almanya'da oynadım. Alman hocası olarak Türk Milli Takımı başında kenardaysam, bu maçları kazanmak için oradayım. Tüm teknik ekibimle beraber çok fazla efor harcıyoruz. Bizim tek hedefimiz Türk Milli Takımı'nı geliştirmek. Bunun için gururluyuz. En çok canımı acıtan konu, oyuncularım yüzde 100'ünü vermiyorsa, bu canımı acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil." ifadelerini kullanmıştı.