30 yaşındaki oyuncuyla birlikte Beşiktaş, bu sezonki 4. stoper transferini yapmış oldu.

Geçen sezon sözleşmesi sona eren Vida ile sözleşme yenilemeyen, altyapıdan yetişen stoperi Serdar Saatçı'yı ise kadro dışı bıraktıktan sonra 1,5 milyon Euro karşılığında Portekiz ekibi Braga'ya gönderen Beşiktaş, sezona başladığı teknik direktör Valerien Ismael'in üçlü savunma oynaması nedeniyle kalabalık bir stoper rotasyonu oluşturdu.

Wolverhampton ile sözleşmesi biten Saiss'i bedelsiz olarak kadrosuna katan Beşiktaş, Emrecan Uzunhan, Tayyip Talha Sanuç ve son olarak ara transferde Omar Colley transferlerine imza attı.

Saiss için bonservis bedeli ödemeyen Beşiktaş buna karşılık Tayyip Talha için Adana Demirspor'a 1,5, Emrecan Uzunhan'ın bonservisinin yüzde 50'si için İstanbulspor'a 2,2, ve son olarak ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Omar Colley için İtalyan Sampdoria ekibine 2,5 milyon Euro bonservis ödedi.

Beşiktaş böylece, bu sezon stoper transferine 6,2 milyon Euro bonservis harcamış oldu.

Romain Saiss'ten sakatlığı ve Dünya Kupası sonrasında ayrılma isteği dolayısıyla beklediği performansı alamayan Beşiktaş; Emrecan Uzunhan'ı kiralık olarak Antalyaspor'a gönderirken, eldeki stoperlerden Javier Montero'yu da Bundesliga B ekiplerinden Hamburg'a kiraladı.

Duhuliye.com