Beşiktaş’ın Hatay ve Antep maçları için, bekledim Mehmet Demirkol, Önder Özen, böyle benim gibi Beşiktaş'lı olduğu herkes tarafından bilinmeyen bir kişiden yorum gelsin o zaman konuşayım. Ben izleyiciye kızmıyorum, bize roller yüklediler, bak TSYD de açıklaması var, amigoların yazarlıktan yorumculukdan uzaklaşmanı istiyoruz falan, o prim yapıyor, adamın hiçbir şeyden haberi yok ama çok iyi savunuyor kulübün haklarını falan, kral falan diyorlar. Sonra kulübe laf ediliyor,adam kedi gibi mıy mıy ediyor.

Ben gerçekten Beşiktaş’ı bu konuda haklı buluyorum. Beşiktaş'lı olduğum için değil, aynı durumda Fenerbahçe olsa Fenerbahçe’yi haklı bulacağım, Galatasaray olsa Galatasaray’ı da haklı bulurum. Hatay ve Antep maçlarında olayı şudur, deprem acısından dolayı o dönem konuşmak istemedim. Ama TFF de apar topar bir karar vermiş onu da fark etmedim, ben sadece bütün hayatımı ailemin ihtiyaçlarını karşılama dışında, depremzedeler için kendimle gurur duyduğum önemli şeyleri yaptım. Ben bilmiyordum 12 Şubat‘ta karar almış bunlar, resmen zip dosyası gibi araya sıkıştırmışlar. Şartlar değişmiyor ki, deplasman sayısı önemli olan. Bir de bunlar gerçekten zor deplasmanlar, normal şartlarda hatta en zor deplasmanlardan bir tanesi. Mesela Fenerbahçe Hatay deplasmanında, Altay’ın olağan üstü kurtarışlarıyla maç kazandı. Aynı şekilde Gaziantep’te öyle. Bu talepte bir haksızlık yok alınan mevcut kararın değişme ihtimali var mı? Maalesef çok az. Çünkü adamlar alelacele zip dosyası gibi her şeyi indirmişler, neye dayanarak hangi yönetim kurulu toplantısı tutanağına göre yapmışlar, ortada tutanakta yok. Biz bu şekilde karar verdik, kim verdi? Niye verdi? Bilmiyoruz. bu konularda UEFA’ya başvursan, UEFA kararı nihai lig yönetimine bırakıyor, sadece kendisi tavsiyede bulunuyor o kadar.

88-89 senesinde Samsunspor kazası vardı, o kazadan sonra herkes konsensüs ilan etmişti hatta başkan Süleyman Sebaydı, Fenerbahçe başkanı Tahsin Kaya'ydı. Hemen toplu bir açıklama yapıldı, bu acıyı paylaşıyoruz dendi, bütün kulüp takımları ortak görüş bildirdi. O zaman televizyon tek kanaldı, herkes hemfikirdi. Şu an burada uzlaşma yok, ortak görüş yok. Ben ilk günlerde depremin verdiği duygusallıkla bunları şimdi konuşmaya gerek yok diyordum. Ama baktığında şimdi gördük ki adamlar tam tersine o deprem acısında hesaplamış çıkarmış. Tarih 12 Şubat depremden 5-6 gün sonra. Yani bu olacak iş mi? Bir sorsaydınız ya.

Ama bunun çözümü başka, bu bir kez daha gösteriyor ki futbol federasyonu başkanları Mustafa Denizli'ler olacak, futbolda çok iş başarmış bütün camiaların saygısını kazanmış, adam neredeyse hepsini şampiyon yapmış. Adam Anadolu’da Avrupa’da her yerde başarıyı görmüş, konuşmayı bilen, her zaman kamuoyu oluşturmayı bilen biri olmalı. Onlar da olmuyorsa bu işin uzmanı bir teknokrat olmalı. Şu an bilgisi olanın yetkisi yok, yetkisi olanın da bilgisi yok. doğru karar vicdanla matematiğin kesişmesinde olur.