Alt yapıda yetişmeleri için büyük emek verilen genç çocuklar üzerinden otorite kuruyorum, disiplin sağlıyorum, oyunda hocanın dediklerini yapmıyor, menajeri  sozleşme yaptırmıyor diye sudan sebeplerle gençlerin önü tıkanmamalı.

Adı üstünde bunlar genç kanları kaynıyor,hata yapmaya çok müsait. Onlara yapmış oldukları hatadan dolayı cezalandırma yerine şefkatle yaklaşmak gerekir.

Gençler güven vermeliyiz, en ufak bir hatada cezalandırma yerine   uyarmalıyız arkalarında  olunduģumuzu görürlerse, onların önünde kimse duramaz yürekten ve gönülden oynarlar oynadıkçada özgüvenleri artar.

Genç oyuncular kulübe yağmur çamur kar fırtına demeden antrenmanlarını maçlarını kaçırmadan bu kulübe hizmet ediyorlar ve A takıma kadar çıkmaya çalışıyorlar. Bu çocukların çoğu da varlıklı bir aileden gelmiyorlar. Okulundan feda ediyorlar, futbolcu olmak için çalışıyorlar.

Bu gençlerin hizmet ve emeklerinin karşıliğı istemeleri de en doğal hakları.

Onlara imzaları atarsa atar atmazsa gitsin analarının evine dememek  lazım.

Sürekli giden her  genç oyuncuyu itibarsızlaştırmak, yanlış yaptığı algısını yapmak ve  taraftarın önüne atmak  doğru değil.

Büyük kulüpler Alt yapıdan A Takıma çıkmış oyuncuların hayalleriyle oynamamalı. Serdar Saatçı'yı oyuna 71. dakikada sokup 82. dakikada çıkarırsan olmaz, yakışmaz.

Bu Kulüpte Yusuf, Sanlı, Rıza,  Sergen, Metin, Ali,  Feyyaz, Sarı Süleyman vs. yetişti; genç oyunculara yuklenilmedi onlara böyle şeyler yapılmadı.

Cocuklar yurt dışına gitmişler Türkiye'yi ve Beşiktaşımızı  güzel bir şekilde  temsil edecekler. 

Kendi hatalarınızı onlara yüklemeyin başarılar dileyin olsun bitsin ,bu da bu kadar zor olmamalı.

Masis KUYUMCU /   Duhuliye.com