Mehmet Büyükekşi, "Garo Mafyan bir marş hazırlıyor. Şampiyonlar Ligi'ndeki gibi... Süper Lig'in bir marşı olacak ve her maç öncesi çalacak. Süper Lig'e yeni bir logo yapacağız. Şampiyonlar Ligi ile çalışan kişiyle çalışıyoruz." dedi.

Tivibu Spor'a konuşan Mehmet Büyükekşi, "EURO 2032 için İtalya ile birlikte 9 Ekim'de UEFA'nın merkezinde son sunumları yapacağız. Turnuvayı alırsak 10 Ekim'den sonra 9 yıllık süreç başlıyor. Maçları İtalya ile 5'er şehirde oynatacağız. İtalya ile her şey yarı yarıya. Tek olan iki şey var; açılış maçı ve final maçının yeri belli değil. 2026 sonuna kadar 80.000 kişilik stadyum imkanını kim sağlarsa onun olacak." ifadelerini kullandı.

"Play-off sistemini konuşuyoruz"

Büyükekşi, "Naklen yayında çok aşağılardayız. Marka değerimizi yükseltmek istiyoruz. Bu Play-Off ile mi olur, başka bir şey ile mi olur, çalışıyoruz. Seyir zevki yüksek, insanları sahalara ve televizyon başına daha çok getirmeliyiz. Bunları birlikte yapacağız. Taraflar anlaşırsa, anlaştığımız şirket Hypercube'ten rapor gelirse, Play-Off için oturur konuşuruz. Ekonomik geliri nasıl arttıracağımıza karar vereceğiz. 500 milyon dolarları yakalamak için yeniden ne gerekiyorsa onu yapacağız." dedi.

Öte yandan Büyükekşi, Süper Lig'de 1 Ocak'tan itibaren yarı otomatik ofsayt sistemi kullanılacağını duyurdu.