Ergin Aslan;

Gelecek sezon için beşiktaş'tan gönderileceklerden ziyade kalacak olanlar üzerinden bir transfer süreci götürmesi lazım. Şu anda 19 yabancı var Ghezzal'in sözleşmesi bitiyor, kalan 18 oyuncu içerisinden 12 oyuncu gönderecek Beşiktaş ki 6 tane transfer yapıp 12 yabancıya tamamlasın.

Kimler kalmalı diye ilk 11'e baktığımızda aklınıza ilk gelen Muçi, Semih, Mert, Necip, Talha...

Sağ tarafta Svenson ve Onur ile şampiyonluk yarışı vermeniz zor, sol tarafta Masuaku iyi oyuncu ama sezonun 8-10 haftasında iyi oyuncu geri kalanında ara ki bulasın.  Gedson Fernandes bira Oğuzhan Özyakup gibi beyaz atlı prense döndü 10 senedir beklediler onu 1 sene oynadı şimdi Gedson'da öyle yıllardır bir beklenti var karşılayamıyor. Musrati zaten 10-12 maçlık performansı ortada tek tek baktığınız zaman oyunculara Abuobakar zaten ayrılacak, Muleka sizin 3. golcü planlarınızda yer alır. Cenk ve Salih imza meseleleri var, form problemleri var hepsine baktığınızda çok zor süreç Beşiktaş'ı bekliyor. 

O yüzden başkanın ve Samet Aybaba'nın işi çok kolay değil. Bir de her şeyin üstüne bir de teknik direktör meselesi var, onu getiriyor olmanız lazım. Şu an çok çalışıyorlar, listeler hazırlanıyor ama kupa finalini bekliyorlar. Final bittikten sonra Beşiktaş startı verecek ayın 25'nde teknik direktörünü açıklamış olur hemen akabinde de transferlerini kampa yetiştirmeye çalışacak.