Serkan Korkmaz;

Futbol bir hayat deneyimi, futbolu sevmeye gerek yok. Ben yıllarca Beşiktaş'ı örnek gösterdim ve hep Beşiktaş semtinde oturduğum için pek çok görevli olduğum maçı takip ettiğim kadar tribünde arkadaşlarımla da Beşiktaş maçlarını  çok izlemişliğim var. Türkiye'de bence açık ara en etkili deplasman Beşiktaş deplasmanı ve Ankaragücü maçında da bundan esintiler sundular. 

Siz Beşiktaş taraftarını inandırırsanız, Beşiktaş gibi oynamaya Beşiktaş onu verir Beşiktaş taraftarı her maçı kazanalım, her kupayı alalım gibi yıpratıcı hesapların içinde olan bir taraftar ve camia değildir. Beşiktaş büyüklüğü de buradan gelir. 

Beşiktaş'ın bir Sergen'e, Rıza Çalımbay'ına saha içinde futbolcu kimlikleriyle ihtiyacı var. Beşiktaş taraftarı arık teknik direktör yiyen değil Beşiktaş'ın sahiplenip, Beşiktaş için ter döken, tasalanan sahada futbolcular görmek istiyor. Beşiktaş'ın önümüzdeki yılki yerli oyuncu seçimleri çok kritik. Yabancı bir Mertens bulursanız süper teknik olarak bahsetmiyorum aidiyet olarak söylüyorum. 

Beşiktaş'ta teknik direktör konusunda yerli ihtimalinin arttığını öğrendim. Yönetimin içinde her zaman için masif yapıar değil kulüp yönetimleri kimi zaman daha çok koalisyon hükümetleri gibidir. Yönetimin içindeki güçlü damar tabiki başkandır, başkanın ufak ufak yerli teknik direktör almalıyız söylemine kulak kabarttığı, olasılığın güçlendiği çünkü bazı yöneticilerin, önemli yöneticilerden birinin bu konuda abartılı derecede ısrarcı olduğu, başkanın ona çok direnemeyeceği konuşuluyor.