Kadrosunu dünyaca ünlü bir yıldızla güçlendirmek için çalışmalarda bulunan Siyah-Beyazlılar, Hollanda Ligi Ajax’ın Sırp hücumcusu Dusan Tadic’i listesine eklemişti. 34 yaşındaki oyuncunun menacerler aracılığıyla kulübe önerilmesinin ardından hızlıca teklif hazırlığına başlayan yönetim, 2 artı 1 yıllık kontrat ve 2.5 milyon Euro da senelik ücret önermişti.

Tadic bezorgt Ajax groot probleem' | Soccernews.nl

Bir Süper Lig kulübü devreye girdi

Menacerinin, ‘Ajax’tan bedelsiz ayrılabilir’ bilgisi sonrasında bu teklifi yapan Kara Kartal, Amsterdam’dan gelecek müjdeli haberi beklemeye geçti. Bu süreçte bir Süper Lig kulübünün daha Tadic’in durumuyla ilgili olarak menacerinden bilgi aldığı ifade edildi. Ancak Beşiktaş’ın eski oyuncusu ve Tadic’in de milli takımdan arkadaşı olmasıyla beraber bağlı bulunduğu menacerlik şirketinde de çalışan Dusko Tosic’in, yıldız isme Siyah-Beyazlılar’a gitmesi konusunda tavsiye verdiği bildirildi.

Değeri 6 milyon Euro

Bu gelişme sonrasında Tadic’in, şartlarda anlaşılması halinde önceliğinin Beşiktaş olduğu ifade edildi. Dusan Tadic, Ajax’ta görev yaptığı 5 sezonun tamamında da gol ve asist konusunda çift haneye ulaştı. Son olarak geçen sezon Hollanda Ligi’nde 34 maça çıkan Tadic, 11 gol ve 18 asistle oynadı. Piyasa değeri 6 milyon Euro seviyesinde bulunan Tadic, Sırbistan Milli Takımı’nda da forma giyiyor.

Kaynak: Fanatik