İtiraz incelendi

TFF'den yapılan açıklamada, "Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. başkanı Ahmet Nur Çebi'nin, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 02.12.2021 tarih ve E.2021-2022/405 - K.2021-2022/478 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen 09.12.2021 Perşembe günü saat 15:30'da video konferans yoluyla icra edilen duruşmada Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. vekili Av. Muhammed Emin Özkurt'un hazır olduğu görüldü, sözlü beyanı alındı. Kurulumuz'un 03.12.2021 tarihli ara kararı ile başvuranın uygulamanın durdurulması talebinin reddine karar verilen dosyanın esas bakımından incelemesine geçildi. Yapılan müzakere neticesinde;

21 gün hak mahrumiyeti cezası onandı

- Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. başkanı Ahmet Nur Çebi'nin, müsabaka sonrası basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamalarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36/1-b maddesi uyarınca verilen 21 gün hak mahrumiyeti ve 25.000,00TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile" karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Ne olmuştu?

Bilindiği üzere Ahmet Nur Çebi, Giresunspor maçı sonrası açıklamalarda bulunmuştu ve PFDK'ye sevk edilmişti. Çebi açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

Ben buradan iddia ediyorum. Bu senenin şampiyonu yine Beşiktaş olacaktır. Bu sorunların çözümsüz olduğunu düşünmüyorum. Çok yakında sorunları çözeceğiz. Gerekli yerlere tepkilerimizi dile getirdik. Başka bir MHK başkanı atandığını gördük. Hala aynı kafa, hiçbir şey değişmemiş bunlarda. TFF ve MHK, bize söz verdiniz, düzelteceğiz dediniz ama düzeltemediniz. Gerekeni yapın.

Çebi'den hakemlere büyük tepki

Gerekeni yapmıyorsanız bizim size vermiş olduğumuz hoşgörü bu gece bitmiştir! Çete veya örgütlü iş yapıyorsanız ortaya koyacağız! Geçen sene bu kadroyla, bu teknik ekiple, bu yönetimle nereden nereye geldiğimiz biliniyor. Bu senenin şampiyonu Beşiktaş olacaktır. Herkese garip gelebilir ama bu senenin şampiyonu Beşiktaş olacaktır.