Erman Yaşar'ın tespitlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

ALANYA'DA DA KIRMIZI GİDİŞATI DEĞİŞTİRMESE... 

Beşiktaş Sivasspor mücadelesinde çok etkileyiciydi... Özellikle ilk yarı. Yani 60'ıncı dakikaya kadar da diyebiliriz ona. 53-54'te Salih çıkana kadar da diyebiliriz. Acayip bir oyun... 
Aslında bunu Alanyaspor maçının ilk yarısında da göstermişlerdi. Orada bir kırmızı kart maçın gidişatını değiştirmese belki Alanyaspor maçından da çok etkileyici bir skor ve oyunla çıkacaktı Beşiktaş. Ama o Alanyaspor maçındaki yarım saatlik 11'e 11 oyunun çok tesadüf olmadığını, önce Karagümrük maçında ve ardından da Sivasspor maçında gösterdiler. 

BUNU JOSEF VE GHEZZAL OLMADAN YAPIYOR 

Etkileyici bir ilk yarı vardı. Belki hiç Beşiktaş izlemeyip sezon başında Beşiktaş kadrosuna baktığında ve geçmiş Beşiktaş'ı düşündüğünde, bu takımın en değerli 3-4 oyuncusundan ikisi diyebileceğin Ghezzal ve Josef'in de sahada olmadığı bir takımla, iki haftadır yapıyor bunu Beşiktaş. Bu önemli... 

PREMİER LİG HAVASI TAKIMA DA SİRAYET ETMİŞ 

Dele Alli' nin de gelmesiyle beraber iyice bir Premier Lig havası var Beşiktaş'ta. Gerçekten çok fizikli...

Masuaku bir Premier Lig oyuncusu, Dele Alli fiziği ön plana çıkmasa da Premier Lig'de en üst seviyeleri oynamış bir oyuncu.

Weghorst kısa da olsa Premier Lig'de oynadı. Bundesliga'da zaten epey etki yaratmış bir oyuncu. Saiss düzenli bir Premier Lig stoperi.

Nkoudou bir Premier Lig oyuncusu. Gedson Fernandes ucundan kıyısından Premier Lig oynamışlığı var.

Dele Alli, Gedson ve N'Koudou zaten aynı takımda bulundular. O hava takıma da sirayet etmiş.

JOSEF, GHEZZAL, ATIBA DÖNDÜĞÜNDE... 

Bence Beşiktaş'la alakalı en büyük sıkıntı; takım Premier Lig takımı gibiyken, kulübe neredeyse Championship kulübesi bile değil. Yani, Division 1'e yakınsayan bir kulübe var.

Ama şöyle... Josef, Ghezzal, Atiba; bu oyuncular döndüğünde, ya içerideki üç oyuncuyu buraya çekeceksin ya da bu üç oyuncu içeriye... O zaman biraz daha kabul edilebilir olabilir. 

BEŞİKTAŞ ÇOK FİZİKSEL BİR OYUN OYNUYOR 

Ama bence Beşiktaş'ın oyunun Karagümrük maçında da bu maçta da biraz düşüyor olmasının temel nedenlerinden biri kulübesinin çok verimli olmaması. 
Beşiktaş çok fiziksel bir oyun oynuyor.

Bunu ağustos ayının 15'inde, 20'sinde inanılmaz sıcak bir havada oynuyor... Ve sezonun başında oynuyor. Yani sezonun ikinci ayında, üçüncü ayında oynamıyor.

Bu nedenle bu takımın fizik kondisyon olarak bu kadar yoğun ve bu kadar güçlü bir oyunu zaten 50-55'ten sonra sürdürebilmesi çok mantıklı da değil.

Ben, bu dönemde takımın 80'inci dakikayı böyle oynayabilmesine şaşırırım zaten. İşte orada kenardan yardım almanız lazım. Kenarda Josef olsaydı, Ghezzal olsaydı, Atiba olsaydı işler farklı olabilirdi.