Turgay Demir Beşiktaş gündemini katıldığı programda değerlendirdi.

Turgay Demir şunları aktardı:

Temmuz ayında Rosier gidebilir diye haber yapmıştım. O zaman sayın başkan söylemişti Rosier için teklifler va hatta Valerien İsmael bile gönderin ben yerine kenan Karaman’ı oynatırım demişti.

O zamandan itibaren Valerien İsmael için bakış açısı böyle olan bir adam burada kalamaz demiştim. Rosier gibi çok çabuk, kontrataklarda takımın tek emniyet sübabı olan adamı gönder yerine bildiğin dümdüz oynayan Kenan’ı getir birde Kenan’ın olduğu defans hattıyla üçlü sistemde oyna inanılır gibi değil. O teklif o zamanda vardı ve 8-10 milyon Euroluk bir teklifti şu anda başkan aynı takımmı istiyor isim vermemişti. 

Şenol Güneş ile konuyu konuştum ve bir tanımlama yaptı. Önemli idi çünkü aynı tanımlamayı zamanında Olcay Şahan için de yapmıştı ve Olcay Şahan’ı elinden geldiğince takımda tutmuştu.

Rosier konusunda “Ne diyorsun hocam Rosier konusunda, kanat beklerinden çok memnun değilsin gibi” geldi diye sorunca; “Rosier takımın şımarık çocuğu gibi, pozitif enerjisi çok, herkes onu seviyor herkesle bir ilişkisi var.”

Şenol Güneş’in nezdinde bu tür oyuncuların şöyle bir durumu vardır; “takımda bir tane pozitif enerjili adam çok şey değiştirir oynamasa bile…”