Dünya Kupası öncesi Süper Lig’de 14 haftayı geride bıraktık, puan cetveline bakıyoruz, taşların henüz yerine oturmadığını görüyoruz. Hem zirve hem de düşme potasında işler bir hayli karışık! 

Bu oyunda iş kazaları, sürpriz skorlar, bireysel hatalar, dün oldu, bugün de, yarın da olmaya devam edecektir. Futbolun genlerinde var bu!Ligin şu aşamasında lokomotif konumunda olan, oynadığı futbolla herkesin beğenisini kazanan Fenerbahçe’nin sahasında Giresunspor’a yenileceğini kim tahmin edebilirdi ki? Elbette bu yenilgi ne Jorge Jesus’un kariyerine ne de takımın oyununa gölge düşürmez. İş kazası mı, yoksa fiziksel ve mental yorgunluk mu tartışılır.

Düşünün Serdar Aziz gibi bir savunmacının bu tip hataları yapacağını tahmin edebilir misiniz, asla!Galatasaray’ın son iki haftada yakaladığı müthiş performansın adına ne koyacağız?

Okan Buruk, farklı Başakşehir galibiyetiyle Aslan’ı hem ayağa kaldırdı, hem de zirve ortağı yaptı, kutluyorum. Ki bir süre önce Okan Buruk’un konumu tartışılıyordu. Eee futbol bu ne olacağınızı önceden kestiremezsiniz.

Durun, son şampiyon Trabzonspor’un inişli, çıkışlı grafiğinin adını ne koyacağız?Beşiktaş’ın fotoğrafı şimdilik negatif! Ne var ki Kartal’ın o kadar çok mazereti var ki, su götürür! Teknik adam değişimi, formsuz oyuncuların sayısal fazlalığı, artı sakatlıklar. Ümraniye neredeyse ‘revire’ döndü! Biri düzeliyor, hoppp biri sakatlar kervanına ekleniyor!

Fotoğrafa gerçekçi pencereden bakarsak, Katar arası en çok Beşiktaş'ın işine yarayacak. Şenol Güneş’i zor bir süreç bekliyor, kendisi de bunu biliyor.

Dedim ya, bu ara Güneş’e ilaç gibi gelecek, Kartal’ı tepeden, tırnağa pansuman edecek, lige her yönüyle hazır bir ekiple dönmeyi hedefliyor.

Güneş hocamla dostluğumuz yıllara dayanır. Sohbetlerimizde kayıt dışı da olsa sağlıklı bir gazetecilik yapma olanağı buluyorum. Bu durum, yorumlarımızın sağlam bir zemine oturmasını sağlıyor. 

Son sohbetimizde, “Takımı büyüten herkesi el üstünde tutacağız” diye bir cümle kurdu, çok hoşuma gitti. Bu cümle birçok mesaj içeriyor, tabi ki bize değil, adres futbolculardır.Yine sohbetimizde takıma olan güvenine sık sık vurgu yaptı tecrübeli hoca ki, bu kadar dezavantajına karşın.

Güneş, ‘güven’ kelimesini günü kurtarma adına kullanmaz, öyle laf olsun diye de söylemez, o potansiyeli Kartal’da görüyor, ne diyelim, inşallah hastayı ayağa kaldırır ve yarışa ortak eder.

Bilal MEŞE / Milliyet