İşte Ülgen'in açıklamaları:

"BEŞİKTAŞ GÜNEŞ'İ, GÜNEŞ BEŞİKTAŞ'I SEVİYOR"

Şenol Hoca'nın Beşiktaş'a gelmesiyle Beşiktaş yeni bir hava yakaladı. Şimdi hocanın bir an önce Beşiktaş'a sistemini yerleştirmesi ve buna uygun bir yapılanmaya başlaması lazım. Şenol Hoca bunu Beşiktaş'ta daha önce yaptı, yine yapabilir. Beşiktaş'ta büyük başarılar yakalamış bir hoca. Beşiktaş onu, o da Beşiktaş'ı seviyor. Taraftarın ilgisinden de belli. Şimdi bir an önce takımı kaynaştırması ve yeni oyun sistemini oturtması lazım.

"ORTA SAHAYA İHTİYAÇ VAR, ÇÜNKÜ..."

Şenol Hoca oyun sistemini oturturken buna uygun transferler de yapacaktır. Beşiktaş'ın defansı güçlendirmek istediğini biliyoruz. Bunun dışında Beşiktaş'ın orta sahaya da kesinlikle takviye ihtiyacı var. Ofansif özellikli, ara pası ve servisler yapabilen bir oyuncu Beşiktaş'ın oyununu yukarı çıkaracaktır çünkü Beşiktaş'ın çok önemli hücum silahları var. Weghorst, Cenk, Muleka önemli golcüler ancak Beşiktaş bunları topla buluşturmakta, orta saha desteği sağlamakta zorluk çekiyor. Bir de bu golcülere kenarlardan top getirebilmek için mutlaka bir kanat oyuncusu almalı Beşiktaş.

"GÖNDERİLECEK OYUNCULAR MUTLAKA OLACAKTIR"

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in önünde 1 aya yakın bir zamanı var. Bu takımı kendisi kurmadı ama verilen arada oyuncuları en iyi şekilde görüp tanıma şansını yakalayacaktır. Oyuncu grubu içerisinde isim vermeyeyim ama Şenol Hoca'nın takımda düşünmeyeceği oyuncular da olacaktır. Beşiktaş'ta hep takıma katılacak transferler konuşuluyor ama Şenol Güneş'in vereceği raporlar doğrultusunda takımda ayrılıklar da yaşanacaktır.

"BEŞİKTAŞ BU FARKI KAPATABİLİR"

Beşiktaş rakiplerinin bugün itibariyle gerisinde. Baktığımız zaman lider Fenerbahçe ile arasında 7 puanlık bir fark bulunduğunu görüyoruz ancak 3 puanlık sistemde bunlar kapanmayacak farklar değil. Şenol Güneş gibi bir tecrübe ile birlikte Beşiktaş özellikle derbi maçlardan istediği sonuçları aldığı takdirde o fazlaymış gibi görünen puan farkını 1 maça indiriyor zaten. O yüzden Beşiktaş için bitmiş bir sezon yok. Beşiktaş şampiyonluk yarışına ortak, çünkü ortada hala çok sayıda maç var. Bu kadar uzun mesafede Beşiktaş, bu puan farkını kapatabilir.

"TALISCA GELSE DE GELMESE DE"

Beşiktaş'ta son dönemde Talisca ismi ön plana çıkıyor. Burada daha önce çok başarılı olduğu, kupalar kazandığı, önemli performanslara imza attığı için Beşiktaş taraftarının onu yeniden takımda görmek istemesi çok doğal. Ancak Talisca Arap yarımadasında forma giyen bir oyuncu olarak halen Beşiktaş'tan ayrıldığı formunda mı, iyi durumda mı, biz bunları bilmiyoruz. Önemli olan bu soruların cevaplarıdır. Futbolu isimler oynamıyor, burada güncel performanslara dayalı bir oyun oynanıyor. Beşiktaş'a bundan sonra faydalı olup olamayacağına bakmak lazım. Talisca Beşiktaş'a gelse de gelmese de kendisini Beşiktaş'taki ilk dönem performansıyla değerlendirmek doğru olmaz.

Duhuliye.com