Fanatik yazarı Ali Ece'nin maç yazısı

Beşiktaş maça rakibe göre çok doğru bir oyun stratejisiyle başladı: Şenol Güneş, geçiş ustasıÇağdaş Atan’a karşı Beşiktaş’ın prese başlayacağı bölgeyi çok iyi belirleyip başarılı bir şekilde uygulattı.

Redmond’ın Cenk’in arkasında başladığı hücum hattı, presi direkt Kayserispor stoperlerine değil, stoperin ilk pası attığı oyuncuya karşı başlattı. BöyleceÇağdaş Atan’ın geçişlerine imkan vermedi. Tayfur’un solda olmasıyla kupa maçlarında da gösterdiği gibi bu kadroda daha verimli olabileceği merkez ağırlıklı rolünde forveti çok iyi destekleyen Redmond skor tabelasını çok şık bir golle açtı.

Skoru 2-0’a getiren golde Salih sadece usta vuruşuyla değil, o dakikada o noktada olmasıyla da övülmeli. Şenol Güneş’in geniş kadrosunda da olsa hocanın kafasındaki ideal orta sahalar böyle mesafe kat etmeli.

Mesafe kat etmek ve ideal orta saha deyince Gedson’un bu üst üste dört galibiyetteki belirleyici rolü ve performansından dolayı ayrıca kutlamak gerekiyor. Gedson yine sahada basmadık yer bırakmadı.

Saçma kart görmemeli

Aboubakar ile beraber oynadıkça o sonlarda istediği gibi atamadığı pası da atacaktır.

Dele Alli’ye gelirsek, hiç boşuna gelmeyelim! Everton geri almak istemiyorsa, icabında sözleşmesini dondurup yabancı kontenjanı gerçekten futbol oynamaya niyetli bir ofansif orta saha transfer edilmeli.Dele Alli’ye artık kızmaya bile gerek yok, maalesef futbolu onu bırakmış gibi gözüküyor.

Rosier’ye gelirsek, bu konu ekstra önem arz ediyor. Bu kadar iyi oynayan ve kadroda gerçek bir alternatifi olmayan Rosier böyle saçma kart görmemeli, gerekirse en ağır para cezası verilmeli.

Ali ECE / Fanatik