İşte Çalımbay'ın açıklamaları:

"Beşiktaş'ın maçlarını seyrettim, en son Sivas maçını seyrettim. Aldığı oyunculardan iyi verim alırsa mutlaka başarılı olur. Beşiktaş iyi oyuncular aldı ama bence hiçbir tanesi tam olarak hazır değil. Belki fizik olarak hazır değil, belki hiç hazırlık dönemi geçirmeden gelen oyuncular var. Onlar da fizik olarak iyi duruma geldikten sonra daha başarılı olacaklardır. Fenerbahçe ve Galatasaray iyi oyuncular aldı, Beşiktaş'ın aldığı oyuncuların da en iyi hallerine gelmeleri gerekiyor. Beşiktaş'ın kadrosu ne olursa olsun orada hedef mutlaka şampiyonluktur.

Muleka ilk geldiğinde herkes Muleka diyordu, çok başarılıydı. Oyuncunun şu anda geçiş dönemi olabilir. Bazen hatalar yapabiliyor ama her an oyunu değiştirecek kapasitede bi adam. Nerede tam verim vereceğini Şenol Hoca bizden daha iyi bilir, hem forvet hem kanatta kullanıyor. Geçmişe baktığın zaman çok iyiydi, yine aynı duruma gelebilir. Taraftar haklıdır, en iyisini ister. Beşiktaş'ta oynuyorsan basit pozisyonları yapman gerekiyor. Burada seni kimse beklemez. 1-2 maç kötü gittiğin zaman hemen baskı olur. Oyuncunun geçmişi çok iyi ve çok daha iyi olabilir. Sezon başı maçlarında oyuncuyu protesto etmekten ziyade kazanmak için bir şeyler yapmak gerekiyor. 

Sosyal medya her şeye giriyor. 13-14 yaşındaki çocuk seninle konuşuyor. Bence büyük takımların ne olursa olsun taraftar için çok kaliteli bir oyuncu alması gerekir. Bizim oynadığımız dönemde ve sonrasında hep yıldız oyuncular vardır. Onun forması yapılır, onun forması satılır. Bir anda oyunun kaderini değiştirir. Örneğin Galatasaray Hagi'yi aldı, adam bin tane maç kazandırdı. Alex vardı Fenerbahçe'de, her an her şeyi değiştiriyor. Icardi geleni atıyor, Galatasaray için çok büyük şans. Böyle oyuncular olması lazım. Gidin bakın statlara, formaların yüzde 90'ında Icardi yazıyor. Büyük takımlarda böyle oyuncuların olması lazım."

Duhuliye.com