Basketbol Türkiye Kupası yarı final mücadelesinde Beşiktaş Emlakjet, ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 99-68 mağlup oldu.

31 sayı farkla alınan bu mağlubiyet Beşiktaş taraftarını kızdırdı.

Geçen sezon son maçta kümede kaldıktan sonra bu sezonki yükselişten dolayı mutlu olan Beşiktaş taraftarı, dünkü sonucun ardından sosyal medyada basketboldan sorumlu yönetici Umut Tahir Güneş'i ağır dille eleştirdi.

Doğru transferlerin yapılması halinde takımın şampiyonluk mücadelesi verebileceğine inanan Beşiktaşlı taraftarlar, takıma sonradan yapılan Allman ve Simonovic transferlerinin yetersiz olduğunu belirterek yönetici Umut Tahir Güneş'in istifasını istedi.

Bir grup taraftar geçen sezondan sonra gelinen noktanın takdire şayan olduğunu savunsa da, farklı Fenerbahçe yenilgisi sonrası sosyal medyada çoğunluk Güneş'i "bu sonuç senin eserin" sözleriyle eleştirdi. Fenerbahçe yenilgisinin yanı sıra son 10 EuroCup maçında sadece 3 galibiyet alındığının altını çizen Beşiktaş taraftarı takımdaki bu düşüşten Güneş'i sorumlu tuttu.

Maç sonrası yaptığı paylaşımda "İyi günde olduğu gibi, kötü günde de takımımızın yanındayız. Bize güvenip son saniyeye kadar destekleyen taraftarlarımızdan özür diliyoruz." ifadelerini kullanan Güneş'in, gelen tepkilerden sonra nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor. Kulislerde Umut Tahir Güneş'in istifasını sunma ihtimali de konuşuluyor.

Duhuliye.com