Beşiktaş'ın oynadığı oyunu  son zamanlarda anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Sahada görev alan oyuncuların yerleri kağıt üzerinde belli ancak kimin nerede , ne yaptığı belirsiz.

Maçta Beşiktaş'ın özellikle savunma bloğu ile orta alan arasındaki inanılmaz boşluklar  göze çarptı bu da Trabzonspor'un işine yaradı. Hakem kötü bir yönetim gösterdi. Bu sezon bir çok maçta kötü yönetim gösteren diğer hakemleri aratmadı. Yere yatan her oyuncunun ayağa   kalkmaması, oyunun çirkinleştirilmesine göz yuman bir hakemden söz ediyoruz. 42 000 Beşiktaş taraftarının önünde tüm taktir haklarını Trabzonspor lehine kullandı.

Futbol adil bir şekilde yönetilmeli.Sahada mücadelenin keyif verebilmesi için, saha içine etki eden tüm etmenlerin eşit ve adilce planlanıp, sunulması gerekmektedir. Ülkemizde bu maalesef böyle yaşanmıyor. Beşiktaş Başkanı, yöneticisi, hocası, oyuncuları ve taraftarlarının bu şartlarda işi gerçekten çok zor. Beşiktaş’ın takım savunması konusunda ciddi problemleri var ve bu sorun giderek büyüyor. Hatta her hafta giderek derinleşecek gibi görünüyor.  Düzenini bulamamış savunma  tüm rakipleri de cesaretlendiriyor.

Orta sahada oynayan  Josef-Salih-Delle Alli  orta alanın kontrolünü eline geçiremedi hem de ikinci topları  kaptırıp savunmada sorunlar yaşanmasına sebep oldu. Takımın maalesef  bir oyun anlayışı yok. Hoca  tek tip oyun oynatıp rakipleri iyi analiz etmiyor.

Fransız hocanın Weghorst üzerine bir oyun yapısı var ileri atılan uzun toplar dışında bir oyun planı yok. Bu oyun yapısına karşı rakipler  eğer savunmayı biraz kalabalık tuttuğu anda  gol atılması mucizelere bağlı kalıyor. Bunun yanında da kenar yönetiminin oyuncu değişikliğindeki yanlışlıklar, kaleci hataları, oyuncuların isteksizliği herşey üst üste gelince yaşanan bu şekildeki puan kayıpları normal oluyor.

Eğer tribündeki taraftar oyunu kulübeden daha iyi süzüyorsa, İnönü’de üç maçtır taraftar değişiklik istediğinde, değişiklik oluyorsa sorun var demektir.

Son Basketbol maçında taraftar  Ahmet Kandemir İstifa diye tepkisini gösterdi, futbol maçında da Frsnsız hoca Valérien Ismaël istifa. Futbolda, Erkek ve Kadın Basketbolda ve diğer amatör branşlarda   can çekişmesinin sebebi sadece hocalar mı? Bu sorunun cevabı eğer evet ise çözüm bulmayı taraftara bırakmamak lazım. Bu zamana kadar oynan tüm  maçlardan  dersler çıkarılmalı. Elimizdeki kadro yapısı daha iyi analiz edilmeli. Yoksa bu yaşananların getireceği kaos yönetime ve en önemlisi Beşiktaşa  çok pahalıya mal olacak. 

Kongre üyelerinin oyları ile seçilen yönetim eğer futbolda mevcut hoca ile devam edecekse,hocanın yanına yerli bir hoca tercih etmeli. Şampiyonluk yolu uzun bir maraton , daha oynanacak çok maç var. kurulan bu takımın eksiği yok  hatta fazlası var, eğer Fransız hoca az hata yaparsa sezon sonunda şampiyon Beşiktaş olur .