Fatih Doğan;

Taraftarlar haklı, bencede transfer konusunda geç kalınıyor. Yıllardır aynı süreç sıkıntılar, oyuncuları ikna etme süreçleri,ekonomik sıkıntılar, yaz dönemi geçti, boşluklar geçti, belli bir ara vardı ve henüz ortada yapılan çalışmalar dışında net bir imza yok.

Beşiktaş en az 4-5 tane sağlam oyuncu, yardımcı oyuncularla irlikte 7-8 oyuncu transfer edecekti. baktığımız şu anda taraftarın huzursuzluk duyması, gelişmelere bu şekilde bakması son derece de kaygı verici çünkü artık Beşiktaş çalışmalara başladı sezona hazırlıklarına arkasından yurt dışına gidecek ve Şenol Güneş ısrarla giderken ne kadar iyi olursa, ne kadar erken olursa futbolcular benimle olursa sezona daha iyi gireriz. Oyuncuların uyum sürecini aşmakta zorlanıyoruz, toparlamakta sıkıntı yaşıyoruz demişti ama görüyoruz ki yine Beşiktaş bu sonradan katılım sancılarını, sıkıntılarını yaşamaya devam edecek. 

Bu da beşiktaş'ın elini güçlendirmiyor, zayıflatıyor...

Yöneticiler iyi niyetle çalışıyoruz diyor. Profesyoneller çok çalışıyoruz diyor, ekonomik şartlar bu, piyasa böyle diyor. Kimse çok fazla transfer yapmadı deniyor ama işin açıkcası bir gecikme söz konusu bir an önce yönetimin hızlanması lazım, profesyonellerin hızlanması lazım ve transferleri bir an önce Şenol Güneş'e en azından kampa yetiştirmesi lazım sonra Beşiktaş sezona kötü başlarsa giden, gelecek oyuncularla eğer birikimi yakalayamazsa puan kayıpları yaşarsa da bunun sorumlusu transferlerin geç kalmasıdır, bunun altını çizelim.

Stoper, merkez orta saha ama biraz savunma yanı yüksek olan 6 numara, forvet arkasında bir oyuncu, sol kanat ve sağ kanata da takviye bunlar birinci planda düşünülen bölgeler...

Stoper konusunda çok ciddi çalışmalar var. 

Amartey ile görüşülmüştü. Bir imza parası söz konusu Beşiktaş'ta vermek istemiyor. İmza parası dışında istediği paralar tüketilmeye çalışılıyor. Amartey'i Şenol Güneş de istedi. 6 numara ve stoperde oynayabiliyor. Bu oyuncunun alınması Beşiktaş'ın elini güçlendirir. Bayağı mesafe kat edildi. Diğer tarafta Djiku Fransız oyuncu aynı zamanda Gana milli takımında da oynuyor. Djiku'nun varlığı Burak Yılmaz tarafından desteklendi. Burak Yılmaz Şenol Güneş'e;"hocam, ben Fransa'da oynadım karşılıklı olarak" Djiku'yu alalım diyor.

Şenol Güneş de çok istekli Beşiktaş şu anda bu iki oyuncu üzerinde yoğunlaşmış durumda..."