GoodFellas grubunun açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Sayın başkanımız Hasan Arat ve yönetim kurulumuza açık mektubumuzdur;

Aralık ayında rekor bir oyla, rakibinize tüm sandıklarda fark atarak ve camianın bütün desteğini arkanıza alarak başkanlığa seçildiniz. Bir evvelki yönetimin içinde bulunduğu ihanete varan fecaat kararların etkisiyle, isyan eden camiamız sizin önderliğinizde tekrar ayağa kalmak için bütün teveccühünü size ve o dönem verdiğiniz vaatlerinize gösterdi.

Federasyona karşı tavrınız, modern bir tüzük için yaptığınız çalışmalar ve bu kabus sezonu kupayla tamamlamış olmanız bizleri mutlu etse de bardağın boş tarafında, umutla girmek istediğimiz yeni sezon öncesi endişe ve huzursuzluk yaratabilecek gelişmeler de asla görmezden gelinmemelidir.

Belki de size seçimi kazandıran en temel vaatlerinizle ilgili maalesef henüz somut adımlar göremiyoruz. PSG, Chelsea ve Al Nasr ile yaptığımızı ifade ettiğiniz ikili anlaşmalarla kulübümüze kazandırılan bir oyuncu, İnönü ve Akatlar yapısıyla ilgili düzenlemeler ve yatırımlar, baskette Bahceşehir'le birleşip Euroleague takımı olma, futbolda efsanelerimiz Feyyaz Uçar ve Samet Aybaba dışında kimsenin konuşmayacak olması, mahrem transfer bilgilerinin sızdırılmaması gibi bir çırpıda sayılabilecek seçim vaatlerinizin gerçekleşmemiş olması huzursuzluk yaratmaktadır. Üstüne ikinci başkanınızın, taraftarın böyle bir beklentisi olmamasına rağmen bir gece bütün kanallara bağlanıp; Mourinho, Talisca ve Di Maria gibi isimleri zikretmesi ve bu transferlerin gerçekleşmemesi camiamızı gereksiz bir kaosa sürüklemiştir.

Sizden beklentimiz, bu oluşan olumsuz havayı dağıtacak adımları bir an evvel ivedilikle atmanızdır. Futbolda vaat ettiğiniz kurumsal planlama ve yapıyla bir vizyon ortaya koyarak yapacağınız akılcı hamlelerle camiayı yeniden ayağa kaldırmanızı, sahip olduğunuz güçlü insan sermayesini artık somut olarak harekete geçirmenizi ve camiaya hak ettiği başarıları yeniden yaşatmanızı bekliyoruz."

Duhuliye.com