Başakşehir maçına Halil Umut Meler'in atanması, akıllara Beşiktaş'ın şampiyonlukla tamamladığı 2020-2021 sezonunu getirdi.

Bahsi geçen sezonun 31. haftasında Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi sahasında ağırladığı ve 1-1 berabere sonuçlanan derbide görev alan Meler'in yönetimi Beşiktaş tarafından beğenilmemiş, dönemin Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın kendisiyle ilgili olarak “Hakem arkadaştan hiç memnun değiliz, inşallah bir daha kendisini Beşiktaş maçlarında görmek istemiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak milli aradan sonra Süper Lig’in yeniden oynanacağı bu hafta sonu için maçları yönetecek hakemleri duyuran Merkez Hakem Kurulu, tartışmalı bir karara imza attı. Meler’i üst üste ikinci kez Beşiktaş maçına atayan MHK, siyah beyazlı kulübün tepkisiyle karşılaştı. Meler bu atamayla üst üste iki hafta aynı takımın maçına atanan ilk orta hakem olarak tarihe geçmiş, Meler'in yönettiği ikinci maçı Beşiktaş 1-0 kaybetmiş ve maçın hakemi Halil Umut Meler yine büyük eleştirilere maruz kalmıştı.

Serdar Tatlı yönetimindeki MHK'nin en tartışmalı kararlarından biri olarak gösterilen bu iki maçtan sonra Halil Umut Meler bir daha Beşiktaş'ın lig maçlarında gmörev almadı. Buna karşın geçtiğimiz sezonun ortasında oynanan 2020-2021 sezonu Süper Kupa finalini Halil Umut Meler yönetmiş, Beşiktaş finali penaltılarla kazanarak kupayı müzesine götürmüştü.

Akıllarda 2020-2021 sezonundaki atama skandalıyla kalan Meler'in Başakşehir maçına atandığının açıklanmasının ardından konu büyük tepki çekerken, olaylı Ankaragücü maçının ardından bu şekilde bir hakem ataması, çoğunlukla "yıldırma politikası" olarak değerlendirildi.

Meler'in Beşiktaş maçında nasıl bir yönetim göstereceği ise şimdiden merakla bekleniyor.

Duhuliye.com