Karşılaşmanın ardından Beşiktaş Youtube kanalına açıklamalarda bulunan Didem Karagenç, "Tarihi Beşiktaş yazar" ifadelerini kullandı.

Karagenç  yaptığı açıklamalarda, "Tarihin ilk derbisi… Galatasaray ile oynadığımız ilk derbi maçıydı. Bir ilk gerçekleştirdik. Tarihi Beşiktaş yazar. Evimizde maçı 2-0 kazandık. Bu duyguyu anlatmam mümkün değil, çok mutluyuz. Derbide oynamak ve kazanmak müthiş bir şey. Üstümüzde bir kısmetsizlik vardı. Bugün onu üstümüzden attık. Umarım önümüzdeki maçlarda çok gollü bir Beşiktaş’ı izletiriz taraftarlarımıza." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş United Payment Kadın Futbol takımının başarılı oyuncularından Marija Aleksic ise "Biz Beşiktaş’ız, kalpten oynuyoruz" dedi. 

Aleksic'in açıklamaları şöyle:

“Bizim için çok önemli bir maçtı. Milli takımda da oynadım. Özellikle bu 10 gün benim için daha zordu. Biz Beşiktaş’ız, kalpten oynuyoruz.”

Beşiktaş United Payment - Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulunan bir diğer isim ise Kadın Futbol Takımları Teknik Sorumlusu Suat Okyar oldu.

Okyar açıklamalarında; “Bu maçı almaya ihtiyacımız vardı. Biz Beşiktaş’ız her maça galibiyet almak için çıkıyoruz. Dört haftadır oyun olarak çok üstünlük kurduk. Ama inanılmaz pozisyonlar ve penaltı kaçırdık. Bugün kenetlendik. Rakibi çok iyi analiz etmiştik. Daha farklı bir oyunla oynadık. Bu maç bizim çıkış maçımız olsun. Oyuncularım bütün öz verilerini ve yeteneklerini kullandılar. Çok hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Güzel bir maç oldu, tüm oyuncularımla gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.