Demir Grup Sivasspor ile Galatasaray arasındaki mücadelenin 49. dakikasında kırmızı beyazlıların iptal edilen golüyle ilgili tüm VAR kayıtları açıklandı.

İşte Lale Orta'nın sözleri:

Haksız bir karar verilmiş. Üzülüyorum. VAR hakemi Özgüç Türkalp, 'Ofsaytımsı bir şey var' diyor. Ofsaytımsı! Böyle tahmini bir şeyden yola çıkarak, net olmayan; açık, bariz, gözden kaçan, ciddi bir olay olmadan 'Ofsaytımsı' diyerek çağırmasını ciddiyetten uzak olarak değerlendirdim. Ofsaytımsı bir şey ne demek? Ofsayt ya vardır, ya yoktur. Bunu siz tespit edersiniz. Topa müdahale yok, oyuna müdahale yok, rakibe müdahale söz konusu değil.

İşte Deniz Çoban'ın diğer yorumları:

"Galatasaray maçının VAR kayıtlarını dinlerken, şaşkınlık geçirdim. Uygun bir sıralama ile pozisyonlar takip edilmemiş. Robin Yalçın'ın ofsaytta olduğu gerekçesiyle hakem çağırılıyor. Kendilerinden emin değiller ve oyun kurallarına aykırı bir tartışlma yapıyorlar. Ofsayt olması için iki tane savunma oyuncusu var diyorlar. Burada ofsaytı düşünmek bile hata. Kaleci var, Nelson var demelerine rağmen hakemi çağırıyorlar. Ayrıca hakemi çağırmalarına rağmen ofsayt çizigi de çekilmiyor. Hakem geldikten sonra izlerken, hatalarının farkına varıyorlar. Sonra Yatabare'nin ofsayt olduğunu düşünüyorlar, çizgi de çekmiyorlar. Yatabare diyelim ofsayt, kalecinin arkasında ve yine oıfsayttan söz edilemez. Erkan Özdamar, 'Ofsayt göremiyorum' demeliydi. Erkan Özdamar 'Ofsayt olduğuna emin misiniz?' diyor. VAR'dan da 'Evet ofsayt' diyorlar. Erkan Özdamar da heyecan içerisinde kararını değiştiriyor. Bir VAR incelemesi nasıl olamaza örnek göstermişler. Kuralları çok yanlış değerlendirmişler. VAR kullanıma başladığından beri en büyük hatanın altına imza attılar."