Duraklama dakikalarında top toplayıcı çocuğu ittirmesiyle gündeme oturan Tayfur, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada kendini savundu.

Top toplayıcı çocuğun oyunu duraklatmak amacıyla kendisine top vermediğini vurgulayan tecrübeli oyuncu, "Futbolcuların reaksiyonları, maç içinde yüksek olur. Karşı top toplayıcı çocuk, 'Ayağımdan topu al' dedi, 15-20 metre var. Biz bir arma taşıyoruz. Böyle seviyede futbol oynanan yerlerde bunun eğitimi verilmeli, azaltılmalı. Oyunu duraklatmak amaçlı top verilmiyor." ifadelerini kullandı.

Olay sonrası Beşiktaş efsanesi Nihat Kahveci, Tayfur'u çok sert bir dille eleştirmiş, "Beni en çok üzen; O arma itmez o çocuğu. Tayfur Bingöl hiç kusura bakmayacak. 5 saniye geçirdi. Ne oldu? Maçı mı alacaktın Tayfur? Vallahi çok üzülüyorum ya. Hem armadan bahset, orada çocuğu itmek mi o Türk bayraklı Beşiktaş armasının karşılığı?" ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Tayfur'dan Nihat Kahveci'ye yanıt geldi. Tayfur, kişisel sosyal medya hesabından 2019 yılında Tottenham'ın Olympiakos'u devirdiği maçta top toplayıcı çocuğun topu hızlı vermesi sonrası İngiliz ekibinin attığı golden görsel paylaştı. 29 yaşındaki oyuncunun görsele '5 saniyenin önemi' yazması, kahve emojisi koyarak Nihat Kahveci'ye gönderme yapması ise gözlerden kaçmadı.

Olayın üzerinden henüz 2 gün geçmişken, 13. haftanın kapanış maçında Hatayspor'un Başakşehir karşısında bulduğu üçüncü gol Tayfur'u bir kez daha haklı çıkardı. Hataysporlu Ze Luis'in takımını 3-2 öne geçiren golü, çabuk kullanılan bir taç atışının sonrasında geldi. Golü gören Beşiktaşlı taraftarlar, bu gol üzerinden Nihat Kahveci'yi bir kez daha eleştirirken, Tayfur Bingöl'e gönderdikleri destek mesajları da artarak devam etti.

Duhuliye.com