Geçen hafta Fenerbahçe derbisinde başarılı bir performans ortaya koyan Sanuç, bu hafta da Giresunspor deplasmanında 3 puanı getiren gole imza koyan isim oldu. Sanuç'un bir golü de VAR'da iptal edildi.

"Karabük'ten futbolcu çıkmaz"

Karabük doğumlu olan 22 yaşındaki Tayyip Talha Sanuç, futbola başlarken doğru şehre yapıştırılan bir yaftaya karşı da mücadele ettiğini söylüyor. Sanuç, geçen ay Karabük'ün yerel kanallarından BRT'ye yaptığı açıklamada, "Ben Karabükspor'un altyapısına başladığımda 'Karabük'ten futbolcu çıkmaz' söylemi vardı. 13-14 yaşlarında bu söylem beni kamçıladı" demişti.

Hayali Beşiktaş'ta oynamaktı

Önceki yıllarda Beşiktaş forması giyen Karübüklü İbrahim Kaş'ı da rol model olarak aldığını söyleyen Sanuç, şöyle konuşmuştu: “Demek ki istenirse oluyordu. Altyapıya başladığım gün kendime; 'Ben de bunu başarabilirim. Ben de Beşiktaş'ta oynayabilirim' demiştim ve bugün bunu başardığım için çok mutluyum. Şu anda belki eski Karabükspor yok fakat benim de tanıdığım futbolcu olma hayali olan küçük kardeşlerim var. İnşallah ben de birilerine rol model olabilirim. Birilerine umut ışığı yakabilirim.”

Sanuç 4 maça çıktı, 1 gol attı

Futbolda hiçbir zaman imkânsız diye bir şeyin olmadığını dile getiren genç stoper, "Hayallerin peşinden koşulduğu ve çalışıldığı takdirde şans elbet yüzünüze gülecektir. Ben de altyapıdayken bazen karamsardım ama uğraştım, çalıştım" demişti. 2 milyon Euro'ya Adana Demirspor'dan alınan Tayyip Talha Sanuç, Beşiktaş formasıyla 4 maça çıktı ve 1 gol atmayı başardı.

Kaynak: Ajansspor