Vural'ın, Beşiktaş formasıyla çıktığı ilk derbide hatasız oynayan eski talebesi Tayyip Talha Sanuç için sarf ettiği  övgü dolu sözler dikkat çekti.

İşte Yılmaz Vural'ın açıklamaları: 

"BERABERE KALINDI, HERKES MEMNUN"

Derbinin mücadelesi iyiydi ama oyunsal açıdan bakıldığında çok zevk vermedi. Bizde derbiler genelde atmosfer bakımından, taraftar, medya olarak çok üst seviyede ama oyunsal olarak beklediğimiz performansı bir türlü alamıyoruz. Ben bu maçtan çok umutluydum çünkü ikisi de iyi oynayan, tempolu oynayan takım. Gol atabilen takımlar ama enteresandır çok kısır geçti. Beşiktaş'ın direkten dönen topu ve sayılmayan golü var, Fenerbahçe'nin pozisyona girer gibi olduğu bir iki an var. Derbi pozisyon kısırlığı içinde geçti, beklentiye cevap vermedi. Fenerbahçe oyunun başında biraz yüksek tempo yapar gibi oldu ama hele son 20 dakika Beşiktaş'ın üstünlüğüyle geçen bir maç oldu. Bizim derbilerde ne yazık ki kaybetmemek kazanmaktan daha önemli oluyor. Bakın berabere kalındı, herkes memnun. 

"TAYYİP TALHA TALEBEM, BENİ MAHCUP ETMEDİ"

Tayyip Talha Adana Demirspor'da benim talebemdi. Çok karakterli bir çocuktur. O zamandan beri bu çocuğun bir çıkış yapacağı belliydi. Çok gençken oynattık biz onu. Bizleri mahçup etmedi. Benim de hoşuma gitti. Hatasız oynadı, tertemiz oynadı. Hem aile yapısı hem kendisi aslan gibi bir çocuktur.

Duhuliye.com