Endüstriyel futboldaki sponsorlar etkisini yok sayarak kupanın Katar’da veya Londra’da yurt dışında oynanmasına ilkesel açıdan karşı değilim.

Gerçekçi olduğum için bir maçın adı 'Süper Kupa' ise o maçın oynanacağı statta sadece 3500 kişi olmasına karşıyım.

Pandemi döneminde bu kadar uzağa gitmeye gerek yok.

Her iki takımımızı da bu kadar eksik, hastalık ile boğuşurken 2 saat oynatmayı başaran Önder Karaveli ve Nuri Şahin hocalarımı tebrik ediyorum.

Önder hocanın eksikleri hesaplayarak eldeki malzeme ile kurguladığı oyun, Beşiktaş’ı ilk yarının mutlak hâkimi yaptı.

Önder hocanın derin oyun kurucu Pjanic’in önünde iki presçi iç orta saha olarak kullandığı Atiba ve Josef’in ilk yarıdaki çift yönlü oyunları Beşiktaş’a oyun üstünlüğü ile beraber golü de getirdi.

Önlerindeki Kenan Karaman-Batshuayi-Larin üçlüsü en azından biraz daha az kötü oynamayı başarsalardı, Beşiktaş maçı uzatmadan ilk 60 dakika içinde bitirebilirdi.

Nuri Şahin hocanın Harvard’da okumuş olması artı Harvard eğitim seviyesinin futbol kulübü versiyonları Dortmund, Real Madrid ve Liverpool’da oyun kurucu oynamış olmasının hakkını fazlasıyla verdiği 64’teki oyuncu değişiklikleri maçı dengeledi ve Antalyaspor’a beraberlik golünü de getirdi.

Yeteneği ile maçı değiştirdi

Önder hoca ise mecburi değişikliklerinin yanında yıllardır özene bezene geliştirdiği özel yeteneklerinden 17’lik Emirhan İlkhan hamlesiyle maçı tekrar dengelemeyi başardı.

Penaltılar bitmeden son sözümü yazıyorum: Gördüğünüz gibi Emirhan 40 dakikada 4000 dakikadır sözde 'Olgun' oyuncuların yapamadığını yaptı: Yeteneği ile maçı değiştirdi.

Kupa kazanılmasa da Önder Karaveli ile işte bu yüzden devam edilmeli.

Daha diğer Emirhan Delibaş var, Ege var, Beşiktaş özkaynağında artık varoğlu var!

Rosier-Ghezzal’lar ile Emirhan- Ersin’ler sentezi Beşiktaş’ta sürdürülebilir başarının formülüdür!

Ali ECE / Fanatik