Ümraniyespor galibiyeti, Galatasaray öncesi takım üzerinde olumlu bir etki yapmıştır ve bu maça daha da farklı hazırlanır, sahada ona göre mücadele eder diye düşünen Beşiktaşlılar maalesef yanıldılar.

Galatasaray maçın başlama düdüğünden itibaren Beşiktaş'ın oyun kurmasına imkân vermedi ve Beşiktaşlı futbolcular bizler gibi oyunu seyrettiler.

Futbolda yenilmek var ama kimse kusura bakmasın böyle bir oyunla Beşiktaş yenilemez. 

Ankaragücü karşılaşmazından düne kadar ruhunu çoktan memleketine göndermiş Josef'e katlanmanın anlamsızlığını çözemiyorum. Bu oyuncu kalmak istiyorsa mental anlamda tedaviye ihtiyacı var. 

Ersin ardından kaleyi teslim alan Mert dün akşamın Beşiktaş adına tek kazancıdır.

Galatasaray'ın direklerden dönen topu gol olsaydı tabela Beşiktaş adına farklı ve acı bir tabloyu gösteriyor olacaktı.

Sonucu ikinci maç üzerinden Şenol Güneş'e yazmak tam anlamıyla doğru olmaz çünkü sonuçta elindeki kadronun yapılanmasından dolayı bir kabahati yok ve futbolcuları tam olarak ta yakından tanıyor diyemeyiz. Belki bu maç Dünya Kupası arasından sonra oynansa idi geçen süre ardından farklı şeyler söylenebilirdi.

Bundan sonraki süreçte şampiyonluk adına bir şeyler yazmak şu an hayalcilik olur çünkü mücadele ettiğiniz takımlar ve oluşan puan tablosu gerçeği var.

Beşiktas adına şunu söylemek biraz daha doğru olur gibi o da bu sezon adına Beşiktaş'ı bekleyen bir futbolcu ekonomisi zorluluğudur.

Şenol Güneş ara transfer döneminde kendi sistemine uygun futbolcular isteyecektir ki bu da kulüp ekonomisine artı yük olacaktır.

Bu yapılanmayı oluşturanlar, teknik heyet ile birlikte planlamayı yapanlar şu an için tablonun sorumlusudur.

Tek kulvarda mücadele eden Beşiktaş bu kulvar yolculuğunda maalesef geride kalmıstır.

Kalan süreçte Şenol Güneş kadrodan kaç futbolcuyu tekrar futbola döndürecek bilmiyoruz. 

Galatasaray çephesinde en rahat isim Okan Buruk aldığı galibiyet ile rahat bir nefes aldı.

Bundan sonra artık hakemler üzerinden bir yere varmak isteğini erteler sanırım çünkü hakemler ile ilgili en son konuşacak kişi kendisi malum yıllarca Arif Erdem ile aynı takımda var olan ve hakem kaymağını yemiş bir takımın oyuncusuydu.

Bırakalım futbol sahada verilen mücadele ile sınırlı kalsın ve tek söz sahibi teknik direktörler ile onların sistem doğrultusunda oynamaya çalışan futbolcular versin.

Dün akşam kazanan Galatasaray olurken, Beşiktaş tek kazancı Mert Günok ile teselli buldu...