İşte Keskin'in açıklamaları:

"Beşiktaş yönetimi göreve geldikten sonra bir planlama, bir proje içinde olduğunu söylemişti, planlama içinde olduğu tek şey Rıza Hoca'yı yollamak oldu. 5 tane oyuncuyu kadro dışı bıraktılar, orada bir hata yaptılar, hala düzelen bir şey yok. Bir Bailly gitti, diğer oyuncuların ne olacağı soru işareti. Şu anda transfer dönemi bekleniyor. O 5 oyuncuyla ilgili bir problem yaşandı. Rıza Hoca'yı yolladığın zaman teknik adamın bellidir. Bir hoca var takımın başında, hocayı yolluyorsun, buna kesin karar vermişsin. Bu hocayı yolladığın zaman alternatifi hazırdır, benim bildiğim öyledir. Sen planlı programlı hareket ediyorsan birisini yolladığın zaman gelecek hoca bellidir. Hatay maçından sonra "Kasımpaşa maçına yeni hocamızla çıkacağız" dendi, ben dedim ki Serdar Hoca'yla çıkarsa hiç kimse şaşırmasın. Gelinen ortamda iki gün sonra Beşiktaş'ın Kasımpaşa maçı var ve hala hoca belli değil. Normalde Rıza Hoca'yı yolladıysan hoca adayın bellidir ama gelinen noktada birçok hocayla görüşüyorsun, işin acı tarafı Beşiktaş'ı istemiyorlar ya. Bruno Genesio burun kıvırıyor, Alman Breitenreiter "yok, bekleyeceğim" diyor. En son şu anda can simidi gibi herkes Van Bronckhorst'a sarılmış durumda, herkes oldu diye bakıyor, yarın o da olmazsa yine arayışlar devam edecek ama Serdar Hoca takımın başında çıkmaya devam edecek. Van Bronckhorst geldikten sonra ne olacak, hemen bir transfere girilecek. Samet Aybaba, Feyyaz orada illa ki yardımcı olacaklardır takım yapılanmasına ama hocanın da bir bildiği olacak.

İşin kötü tarafı yardımcıları da belli değil. Bir yere geliyorsan "dur bir dakika, ben bir yardımcı bakayım, ondan sonra geleyim" demezsin. Van Bronckhorst Hollanda'da şampiyonluk yaşamış, İskoçya'da şampiyonluk yaşamış, futbolculuk geçmişine hiçbir şey diyemezsin ama gelmesi ve takımın yapılanması kolay süreçler değil. Van Bronckhorst'la imzalıyorsan Cuma günü gelip tribünde Beşiktaş'ı seyretmesi lazım. Çünkü 1 hafta sonra transfer başlıyor, kaybedecek zamanın yok. Ben sadece şunu gördüm yönetimde; bir plansızlık var. Tek plan Rıza Hoca'yı yollamak. Zaten 1 hafta daha uzatarak etik olmayan şeyleri yapmışsın, şimdi gitmiş, gittiği zaman hemen hoca gelmesi lazımdı ama hala hoca adayları var. Hani Hamit Altıntop "Milli Takım için 25 tane hocayla görüştüm" diyor ya, onun rekorunu kırmaya uğraşıyoruz. Devamlı şekilde karşımızda 10 tane aday var, onlar gidiyor, bir başka onlu geliyor.

Van Bronckhorst, NAC Breda'nın hocasını yardımcı olarak getirmek istiyor ama NAC Breda iyi gidiyor, hocasını bırakmak istemiyor. Her takımın bir planı var. Roy Makaay, büyük golcüydü, yanında istiyor, gelebilir. Van Bronckhorst Hollanda'da tanınan, bilinen bir teknik adam ama ekibini bu saate bırakmaması gerektiğine inanıyorum. Eğer siz Beşiktaş gibi bir takımla anlaşıyorsanız beraber geleceğiniz yardımcınız bellidir. Bir takımla gündeme geldiğin zaman ekibin bellidir; kimle gideceksin, kimle gitmeyeceksin... Oraya ismin geçtikten sonra yardımcıların için hala soru işareti var, NAC Breda hocaya izin verir mi vermez mi, Roy Makaay gelir mi gelmez mi, yanında başka gelecek olan var mı? Biz şu anda bir tek teknik adamı konuşuyoruz olacak mı olmayacak mı diye. Serdar Hoca ile Beşiktaş 2-3 maç daha devam edebilir. Beşiktaş bütün ağırlığı teknik direktöre verdi ama maçlar başlıyor; hafta arası maç var, hafta sonu maç var, o maçları kazanmak da önemli. Önder Karaveli de belki "bir süre geçirelim, o arada hocaya bakalım" diye getirildi, 2-3 tane maç kazandı arka arkaya, devam edelim dediler, Süper Kupa'yı aldı. 7-8 maç takımın başında çıktı.

Bu işin planlamasında; tek planlanan şey, ne olursa olsun Rıza Hoca'yı göndereceğiz. Çünkü Rıza Hoca'yı göndermeye karar verdiğinde senin teknik adamın bellidir. Rıza Hoca gittiğinde teknik adamın belli değilse sen yanlış yapmışsındır, plansız programsız hareket etmişsindir. Şu anda görünen o, plansız programsız hareket edilmiş. Seçimden önce de biriyle anlaşabilirsin, seçildikten sonra direkt o gelir. Sen bir hocayla görüşüyorsun, yardımcılarını konuşuyorsun, NAC Breda oradan hocamızı bırakmayacağız diye açıklama yapıyor. Dakika 1, oradan gol yiyorsun zaten. Bırak hocayı, yardımcıları için bekliyorsun."

Haber1903 YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız

Duhuliye.com