Yaşadığımız deprem felaketinin izlerini uzun süre silemeyeceğiz. Futbola ara verdik, ancak paydaşların katkısı vardı bu süreçte. Gerçekten müthiş bir dayanışma gösteriyoruz. Sözün bittiği yerde ulus olarak kenetlendik.
Bu sıkıntılı günlerde futbol da konuşmadık, hakem de. Özellikle hakemler üzerinden reyting alanlar malzeme bulamadı, program yapamadı, can sıkıntısından kepenk indirdi. Doğrusu seviyorum bu sessizliği.
Ama biliyorum ki, yarından itibaren çok şey eskiye dönecek, aradaki boşluğu doldurmak adına hoşgörüsüz yorumlar bıraktığımız yerden devam edecek.
Perde açılıyor. Tanrı Merkez Hakem Kurulu başkanı Lale Orta ve ekibinin yardımcısı olsun.
Federasyon mu? Liyakatin olmadığı yerde kim kimden hesap soracak ki?
Devam eder mi?
Geçen haftaki Trabzonspor- Basel Konferans Ligi play-off maçında futbolumuz örnek bir tavır sergilemişti. Aralarında ezeli rekabetin yaşandığı kulüplerin başkanları omuz omuza “poz” vermişti.
Dilerim ligler yeniden başladığında aynı hoşgörü devam eder. Umarım anlık, günlük, göstermelik kalmaz bu güzellikler.
Başkanından futbolcusuna, teknik direktöründen taraftarına, futbolun aslında futboldan çok fazla şey ifade ettiği gerçeğinin altını çizen kalemler ceplere girmez inşallah. Umutlu muyum, keşke diyeceğim ama hayır.
Bu arada Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel’e de selam göndermek isterim. Futbolculuğunda hırçın tavırları ile pek çok insanın tepkisini toplayan, ama aslında kocaman ve sevgi dolu bir yüreğe sahip olduğunu hem Soma maden faciasında, hem son deprem felaketinde sessiz sedasız hissettiren Volkan’a, minnet duygularımı iletiyorum. Var olasın kaptan.

Cemal ERSEN / Mİlliyet