Beşiktaş'ta sezon öncesi büyük umutla takıma katılan ve ciddi de bir bütçe ayrılan isim Romain Saiss olmuştu. Faslı futbolcu, Dünya Kupasında sergilediği performans sonrası yeniden Premier Lig takımlarının radarına girmişti. 

Gelen tekliflerin ardından Romain Saiss ayrılmak istediğini siyah beyazlı yönetime iletmişti. Ancak hem gelen tekliflerin boyutu hem de Beşiktaş'ın stoper mevkisinde yaşadığı sıkıntı sonrası Saiss'in ayrılığına izin verilmemişti. 

Tayyip Talha Sanuç'un sakatlığı, Welinton'ın kırmızı kartı sonrası yeniden forma şansı doğan Saiss, Giresunspor maçına ilk 11'de başladı. 

Şenol Güneş maç sonu Saiss için "Çok üst seviyede klas bir oyuncu. 2022 FIFA Dünya Kupası'nda oynadı. Gitme durumu vardı. İngiltere'ye gitme isteği vardı. Zor durumda kaldık. Colley'i aldık. Farklı bir oyuncu. Teknik olarak iyi. Bize şu an katkı yapıyor. İşini iyi yapıyor. Hiçbir olumsuzluk yok. Herkes ben de dahil işini iyi yapacak." diye konuştu.

Beşiktaş'ta Saiss ile ilgili henüz net verilmiş bir karar yok. Ancak ne Güneş ne de yönetim oyuncuya olmazsa olmaz gözüyle bakmıyor. Sezon sonu iyi bir teklif gelmesi halinde Saiss ile yollar ayrılacak. 

Sol stoper olarak Omar Colley'i düşünen Şenol Güneş, sağ stopere kaliteli bir oyuncu istiyor. 

Duhuliye.com