Fernando Santos ile yollarını ayırdıktan sonra sezonun son bölümünde takımı Serdar Topraktepe'ye emanet eden Beşiktaş, sezonun bitmesiyle teknik direktör arayışlarına hız verdi.

Siyah beyazlıların hoca arayışında ibre büyük ölçüde yabancı teknik adama döndü. Başkan Hasan Arat şimdiye kadar birçok isimle görüşme gerçekleştirse de henüz somut adım atılamadı.

Lucescu takımında kaldı, Mourinho F.Bahçe'ye gitti

Beşiktaş'ın teklif götürdüğü isimlerden Yunan ekibi PAOK ile şampiyonluk kupasını kazanan Razvan Lucescu siyah beyazlıların teklifini reddederek takımında kalmaya karar verdi.

Beşiktaş'ın bir başka hoca adayı olan dünyaca ünlü Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ise ezeli rakip Fenerbahçe'ye imza attı.

Listede 6 isim var

Milliyet'te yer alan habere göre; yeni teknik direktörünü en kısa zamanda belirleyerek, transfer çalışmalarına hız vermek isteyen Beşiktaş'ın aday listesinde 6 isim bulunuyor.

Van Bronckhorst yeniden gündemde 

Beşiktaş'ın Fernando Santos öncesi takımın başına getirmek için görüşmeler yaptığı, Glasgow Rangers’dan ayrılan Hollandalı teknik adam Giovanni van Bronckhorst listede yine ilk sıralarda yer alıyor.

Xavi adaylar arasında öne çıkıyor

Barcelona’ya veda eden İspanyol çalıştırıcı Xavi Hernandez, siyah beyazlıların tekkink direktör adayları arasında yer alıyor. 44 yaşındaki çalıştırıcı, van Bronckhorst ile birlikte Beşiktaş'ın en güçlü hoca adayğ olarak öne çıkıyor.

Pochettino ve Solskjaer ile temaslar sürüyor

Son olarak Chelsea’de çalışan Arjantinli Mauricio Pochettino, Kasım 2021’de Manchester United’dan ayrılan Norveçli Ole Gunnar Solskjaer’le de temaslar sürüyor.

Bilic geri dönmeye sıcak bakıyor

Suudi Arabistan ekibi Al Fateh’le bir yıl daha sözleşmesi bulunan Slaven Bilic de eski takımı Beşiktaş’a dönmeye sıcak bakıyor. Ancak Başkan Arat’ın teklif götürdüğü Bilic’in önce kulübüyle yollarını ayırması gerekiyor. Beşiktaş’ın listesindeki bir diğer isim ise Fransız teknik adam Bruno Genesio. Son olarak Rennes’i çalıştıran Genesio kendisine yapılan teklife olumlu yaklaşsa da transfer için ciddi bir bütçe istiyor.

Ajansspor