Nihat Kahveci'nin açıklamaları şöyle:

“En Kötü Performans”

Baktığımla ligde 7 hafta geçti en kötü performans. Bir kere bu Beşiktaş’ta Valerien İsmael döneminde ne gördük?  Koşan, mücadele eden, hırslı oyuncular grubu değil mi? Kötü oynar, iyi oynar ki! 45-50 dakikalık bölümlerde maçların çoğunda muhteşem performans gösterdi bu anlamda ama bu maç başlangıcında maç bitiriş sahada uyuyan futbolcular gördüm. Birinci viteste futbol oynanmaz. Bazen ikiye atacaksın. İkiye atan adamıda oyundan aldınmı rakip kaleye gidemezsin. N’Koudou Başakşehir maçında da çok gol kaçırdı, çok kötü vuruşlar yaptı ama Beşiktaş’ı rakip kaleye götüren oyuncu. Redmond Başakşehir maçında ne kadar kaliteli olduğunu gösterdi ama bu maçta bütün arkadaşlarıda kötü olunca o da bekleneni veremedi. Başakşehir maçının faturasını Necip’e kesmiş sayın hocamız Valerien İsmael şimdi Tayyip başı döndü o nedir biliyormusun? Beklenmedik bir durum teknik direktörlük orada hemen analitik zekâyı kullanma, o beklenmedik duruma çare üretme sanatıdır.

"BEŞİKTAŞ UÇARKEN..."

Valerien İsmael’de bu maç hariç bak Beşiktaş uçarken biz, maçın gelişme bitiriş bölümlerinde Valerien İsmael’in sıkıntılarından bahsettik bu maçta net gözüktü, Tayyip çıktı at Necip’i sen 5 haftadır, 6 haftadır Necip’i oynatıyorsun Necip bu kadar yok sayılacak bir oyuncu değil. Necip iyi oynuyor, muhteşem stoper, muhteşem orta saha hiçbir zaman demedim demem ama bir oyuncu 14 senedir bu kulüpte, ihtiyaç olduğunda oynadı son maçta bir top kaptırdı, sonrasında Saiss’in bacak arasından geçiyor, Emre golü yiyiyor fatura necip’e kesilmez. Bu maçta Necip’i al, o zaman Rosier’de sahada olsun fazla düzeni bozma, orada bir düzen bozuldu birde 2-1 öndesin nasıl olsa kazanırız moduna girdi Beşiktaş, Beşiktaş ne zaman gol yemeyeyim, skoru tutayım oynadımı kötü oynuyor. Ne oldu? 30 metreden bir frikik, çatala bıraktı…"

"JOSEF İLK DEFA.."

Bir takımın kalesine 6 şut geliyor, 6’sıda gol oluyor. Buradan ne imaj çıkıyor kaleci çok kötü, bazı goller var evet kalecilere yazar ama o gollerin gelişme bölümünde de diğer orta saha oyuncuların, stoper mevkiinde oynayanların, defansta oynayanların hatta önde oynayanlarında çok katkısı olduğunu düşünüyorum. Josef’in bu kadar kötü oynadığını gördün mü? Ben ilk defa bu kadar kötü oynadığını gördüm. Evet Ankaragücü maçı, verilen kartlar, ondan sonrası duygu yoğunluğu. Yani kafasımı burada değil, bilmiyorum Valerien İsmael’in buna bir dokunuş yapması lazım. Josef çok önemli bir oyuncu.

"ERSİN'İN KAFA BURADA DEĞİL"

"Rekabet, rekabet birden Emre’yi kestin Ersin’i koydun. Ersin’de iki tane uzaktan yedi, enteresan çıkışlar yapıyor, çok kötü çıkıyor, kafa burada değil belli! Ersin sen iyi oynadığında üç tane kupa aldı bu takım, en önemli oyunculardan birisin. Bir kafanı toparla beni, taraftarı senin sözleşme sürecin ilgilendirmez, sen formayı giyiyorsan sahanın içinde iyi olacaksın, bu taraftara camiaya beklentinin karşılığını vereceksin. Sen orada güçlü olduğunda masada da güçlü olursun…"