Beşiktaş'ın eski asbaşkanı Levent Erdoğan, Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk'e yönelik üyelikten çıkarma talebini Duhuliye'ye değerlendirdi.

Levent Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar şöyle:

"YAMANTÜRK BU MADDEDEN İSTFADEYLE DİVAN BAŞKANI SEÇİLDİ"

"Akıbet bir gün döner döner gelir başa. Tüzükte yanlış bir madde var. İhtar alana 5 dönem seçim hakkı tanımaması diye. Yalçın Karadeniz'e de benzer şekilde yapılmıştı. Bu maddenin yanlış olduğuna dair İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi'nden yazı getirildi, bunun için mücadele ettik. Önlerine koyduk. Tevfik bey bundan istifadeyle Divan Başkanı seçildi. Yalçın Karadeniz'i hukuksuz, haksız, çok yanlış, Beşiktaşlılığa yakışmayacak bir şekilde, bugün adliyede hesap verenler tarafından seçime sokulmadı. Bu tamamen hukuksuz bir şeydi. Bu konuda kesinleşmiş, resmi kararlar var. İnsan haklarına her şeye aykırı. Bunun mücadelesini verdik ama o maddeyi kaldıramadık o zaman. Ve hesapları açıkladığı için, görevi olanı yaptığı için Divan Kurulu Yalçın Karadeniz görevinden ayrılmak zorunda kaldı. Beşiktaş'ın da o hesaplardan sonra şu anki ekonomik durumu ortaya çıktı. 'Borçluyuz, dikkat edin' demesine rağmen hem tepki gördü hem de o borçlananlar daha da fazla yanlış yaparak kulübü içinden çıkılmaz bir hale getirdi." 

"O ZAMAN KARŞI ÇIKTIK, YAMANTÜRK'ÜN BUNUN BAŞINA GELECEĞİNİ BİLMESİ LAZIMDI"

"Netice olarak; Yamantürk'e kimse bir şey yapmıyor. Yamantürk o zaman bir Beşiktaşlı olarak buna karşı çıkmalıydı. Buna karşı çıkmadığı gibi, bundan istifade ederek kendini başkan seçtirdi. Bu hukuksuzluğa sebep verenlerin her zaman bir gün kendilerine geri tepeceğini bilmeleri lazım. Men dakka dukka! Kendin yaptın kendin buldun. Bu yanlışlıktan istifade ederek Divan Kurulu başkanı olan bir kişinin bunun kendi başına geleceğini bilmesi lazımdı. Zamanında bunun kavgasını çok yaptık haksızlığa karşı ama olmadı."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ