Yaklaşan TFF seçimleri öncesi, hızlı bir trafik yaşanıyor. Galatasaray harici bir çok Kulübün güvenini kaybeden Mehmet Büyükekşi'nin son katıldığı TRT spor programında bir kez bile ''adayım'' diyememesi sürpriz olmadı. Kapalı kapılar ardında Murat Aksu adının çok fazla duyulması, seçim sürecinin seyrini değiştiriyor.

Adayların sade kulüplerden alacağı destek yeterli olmuyor, Ankara'nın vereceği karar en büyük etken. Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun oğlu olması, Beşiktaş ikinci başkanlığı, TFF yönetim kurulu üyeliğini 2 kez yapması, sporun içinden gelmesi, ve futbol camiasında sevilen bir yüz olması, Aksu'yu öne çıkaran faktörlerin başında geliyor.

Özellikle Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Aday olması durumunda Murat Aksu'yu destekleyeceği biliniyor, Aksu ismini gündeme ilk getiren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç oldu. 

Ahmet Nur Çebi'nin Beşiktaş macerası, o dönem Başkan adayı olan Murat Aksu'nun yönetim kurulu listesine girmekle başlamıştı. Daha sonra Murat Aksu'nun tavsiyesiyle Fikret Orman'ın listesine giren Çebi'nin Aksu'ya karşı saygısı büyük.