Büyük yankı yaratan bu yazı üzerine Beşiktaş Kulübü sert bir açıklama yaparken, TFF Yönetim Kurulu da konuyla ilgili olarak bugün olağanüstü toplanma kararı aldı. Siyah beyazlı kulübün açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Futboldaki kaos her geçen hafta büyüyor

Türk futbolundaki kaos, mevcut TFF’nin göz ardı etmesine rağmen maalesef her geçen hafta daha vahim boyutlara ulaşmaktadır. TFF’deki bazı etkili ve yetkili isimlerin asli görevlerini unutup bu kaosun bir parçası haline geliyor olmaları ise yarınlar için bizi fazlasıyla endişelendirmektedir. Üzülerek gözlemliyoruz ki TFF’nin bazı yöneticileri üzerilerine vazife olmayan konularda hem de çarpıtılmış bilgilerle federasyon bünyesindeki yetkilileri etkileri altına almaya çalışmaktadırlar.

Oturduğu koltuğun ağırlığına yakışmıyor

Bu durumun en dikkat çekici örneği Hürriyet Gazetesi’nde Murat Fevzi Tanırlı’nın bugünkü (dünkü) yazısında detayları ile yer almaktadır. Bitexen Giresunspor maçında rakibimizin golü VAR müdahalesi ile son derece doğru bir kararla iptal edilmesine rağmen TFF içerisindeki gizli bir el maçın ardından bazı yöneticileri telefonla arayarak ‘VAR hakemleri sabote mi ediyor’ diyerek, hem kural bilmezliğini ortaya koymuş hem de oturduğu koltuğun ağırlığına yakışmayan söylemlerde bulunmuştur.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamalı

TFF Yönetim Kurulu’nda yer alan bir isim; tüm kulüplerimize eşit mesafede yaklaşmalı, adil olmalıdır. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamalı, kuralı bilmiyorsa bir bilenden öğrenmelidir. Kamuoyunun dikkatini çekmek zorunda kaldığımız, detayları Murat Fevzi Tanırlı’nın yazısında yer alan konu hakkında TFF’nin ne gibi bir tavır takınacağını da merak ve takip ediyoruz. Bakalım; bu hassas olayın üzeri mi kapatılacak, ismi bizde saklı yönetici için gereği mi yapılacak?

MURAT FEVZi TANIRLI NE YAZMIŞTI?

ÇARPITILMIŞ BiR BiLGiNiN PEŞiNDEN GiTTi

Büyük sözlerle “Türk futbolunu düzelteceğiz” diye göreve gelen TFF yönetiminin de kronik hakem sarmalımız içinde boğulduğunu görmeye başlamak... Kulüplerdeki pekçok dostumuzdan bazı TFF üyelerinin açıklamalarını duydukça kulaklarıma inanamıyorum. Hele ki cumartesi günkü Giresunspor-Beşiktaş maçı sonrasında! Çarptırılmış bir bilginin yarattığı tufana katılan bir federasyon yöneticisi olabilir mi? Hakem atamalarından insan elini çektirip yapay zeka ile atama yapıyoruz diye övünen bir zihniyetin, teknolojinin ofsayttaki açık ve bariz çizgisine “VAR hakemleri sabote mi ediyor?” diye yaklaşımı kabul edilebilir mi!

Kaynak: Hürriyet