Başkan Büyükekşi, Galatasaray üyesi

Mehmet Büyükekşi'nin yeni TFF Yönetim Kurulu'nda en çok Galatasaraylı kimliğiyle bilinen isimler yer aldı. Gaziantep FK Başkanlığı yapsa da kendisi de bir Galatasaray üyesi olan Büyükekşi gibi önceki dönem de yönetimde olan Müslüm Özmen de Gaziantep'te yöneticilik yapsa da Galatasaraylı olarak da biliniyor.

Yönetimde 5 Galatasaraylı var

Yeni dönemde de devam eden Yusuf Günay, daha önce Galatasaray yönetiminde bulundu. Hamit Altıntop da Galatasaray'da forma giydi. TFF'deki bir diğer Galatasaraylı isim de Alkın Kalkavan oldu. Böylece 15 kişilik yeni yönetimde toplam 5 sarı kırmızılı isim yer aldı.

TFF yönetiminde Fenerbahçeli 2 isim var

Büyükekşi yönetiminde Fenerbahçeli olarak bilinen iki isim yer aldı. Bu isimler Agah Ruşen Çetin ve Volkan Can... Kırklarelispor'un eski başkanı olan Can, Fenerbahçe taraftarı olarak da biliniyor.

Büyükekşi yönetiminde 3 Beşiktaşlı yer aldı

TFF ile gerilimli bir ilişki içinde olan Beşiktaş'ı tutan üç isim Büyükekşi yönetiminde yer aldı. Yıllardır TFF yönetiminde yer alan Ali Düşmez, Erman Kalkandelen ve Haluk Kalyoncu, siyah beyazlı kimlikleriyle de tanınıyorlar.

Trabzonsporlu 1 kişi var

Yeni TFF yönetiminde sadece bir Trabzonsporlu kendisine yer buldu. Bu kişi de Yalçın Orhan oldu. Aynı şekilde Medipol Başakşehirli olarak da sadece bir kişi; Mustafa Eröğüt yönetime girdi. Süper Lig'in şampiyonlarından olan ama artık alt liglerde bulunan Bursaspor da TFF'de İbrahim Burkay ile temsil edilecek. Yönetime giren Ramazan Üçdan da Alanyasporlu. TFF'nin tek kadın yöneticisi Şafak Müderrisgil'in hangi takımı tuttuğu ise henüz öğrenilemedi.

TFF yönetiminde kim, hangi takım taraftarı?
Mehmet Büyükekşi Galatasaray-Gaziantep FK
Yusuf Günay Galatasaray
Alkın Kalkavan Galatasaray
Hamit Altıntop Galatasaray
Müslüm Özmen Gaziantep FK-Galatasaray
Agah Ruşen Çetin Fenerbahçe
Volkan Can Kırklarelispor-Fenerbahçe
Ali Düşmez Beşiktaş
Erman Kalkandelen Beşiktaş
Haluk Kalyoncu Beşiktaş
Yalçın Orhan Trabzonspor
Ramazan Üçdan Alanyapor
İbrahim Burkay Bursaspor
Mustafa Eröğüt Başakşehir
Şafak Müderrisgil