Gazeteci Hakan Can, Kardaş'ın Mehmet Büyükekşi tarafından toplantılara alınmadığını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Sekreteri Kadir Kardaş'ın görevden alınacağı öne sürüldü. Gazeteci Hakan Can, Youtube kanalında bu iddiayı ortaya attı. Can, "TFF'deki 1 numaralı profeyoneli, genel sekreter Kadir Kardaş ile yolların ayrılacağı söyleniyor. Kardaş, yayıncı kuruluştan sonra TFF Genel Sekreterliği'ne geldi. Kritik dönemlerde önemli görevlerde bulundu. Hakkında spekülasyonlar yapıldı ama hep görevinin başındaydı" dedi. 

Kardaş önemli toplantılara alınmıyor

Kadir Kardaş'ın önemli toplantılara alınmadığı bilgisini aldığını söyleyen Hakan Can, "Türk futbolunun 1 numaralı profesyoneli olmasına rağmen başkan Mehmet Büyükekşi tarafından icra kurulu toplantılarına, yönetim kurulu toplantılarına, sponsorluk toplantılarına, yayıncı kuruluşla yapılan toplantılara davet edilmediği söylendi. Bunun adı bir anlamda bypass, bir anlamda mobbing. Bir anlamda Büyükekşi, Kardaş'tan vazgeçmiş durumda" diye konuştu.

Kardaş'ın koltuğuna iki aday var

Hakan Can, Kadir Kardaş'ın 2014 yılından bu yanadır oturduğu TFF Genel Sekreterlik Görevinden alınması halinde koltuğuna iki talip olduğunu da söyledi. Gazeteci Can, "Kardaş görevinden uzaklaştırılırsa oraya yeni birinin atanması lazım. Adaylar arasında Büyükekşi'nin iki danışmanı; Serhat Mermer ve Alp Üstüngör'ün adı geçiyor" dedi.

Kaynak: Ajansspor