Müslüm Gülhan şu ifadeleri kullandı: 

İstatistiklerle, skor arasındaki çelişkiyi ortaya koymak için bir bakalım, 62’ye 38 Kayserispor topa sahip olmada önde, gol denemeleri 15’e 7 Kayserispor önde, kaleyi bulan şut 3’e 4 Beşiktaş, tehlikeli ataklara baktığınız zaman 66’ya 57 Kayserispor önde.

Buradaki istatistikler oyunun bütününün Beşiktaş’ta olmadığını gösteriyor. Burada skoru ne belirliyor? Nitelikli oyuncu  farklılığı belirliyor. Beşiktaş’ta iki oyuncu farklılığı çok önemli . Bir Mert Günok ikinci ise Gedson Fernandes.

Fernandes oyunu başka bir boyutta oynuyor. Fernandes’in bu farkı olmasa Beşiktaş’ın bugünkü koşullara gelmesi mümkün değil ve Fernandes lider bir oyuncuda değil. Bir takını oyun aklını oluşturacak ve her şeyi belirleyecem majör futbolcu değil ama ortaya koyduğu performans o kadar yüksek ki Beşiktaş’ı  bu seviyeye taşıyacak kadar bir değer kazandırıyor.

Diğer oyunculardan alınan katkı aynı boyutta değil burada ikili mücadeleleri kazanmış Beşiktaş, birde nitelikli ve kaliteli oyuncuların topu kullanma becerisi çok yüksek olduğu için maçı kazanıyorsun ama sistematik kurguyu geldiğin zaman ortada değer bir şey göremiyorsun.

Mücadeleyle maç kazanıyorsun, bu nereye kadar gider? Ne kadar sürdürülür? İçinde bir takım riskler barındırıyor.

Galip geldiği gibi aynı şekilde mağlupta olabilir.

Aboubakar, Sergen Yalçın döneminde Porto’da ağır sakatlık döneminden sonra risk teşkil ederek alındı ve netice itibariyle bu risk üzerinden baktığınız zaman bir anlaşma yapıldı Aboubakar ile neydi bu anlaşma 30 maç üzerinde, eğer 30 maç bizde oynarsan 7 milyon euro satış bedeliyle ve yıllık 1.7 milyon Euro ile sözleşmen uzayacak, Beşiktaş’ın futbolcusu olacak.

Sivas maçında ilk yarı oynadı ikinci yarı oyundan çıkıt 29.5 maç oynadı.

Şimdi hâlâ yönetim sakattı diyor! Bu anlaşmanın olduğu, Aboubakar’ın bu anlaşmadan sahip olduğu hakları kullanarak bunu uzatmak istemediğini söylemiyor ve bu uzatma isteğinin karşılığınıda oturup masada çözmeyle ilgili en ufak bir çözüm üretmedi başkan.

Şimdi 3 milyon Euro imza parası ödüyorsunuz o zaman 2.5 milyon euroya ne imza parası ödüyordunuz, ne de bu kadar para çıkacaktı! Vereceğiniz para 2.250 veya 2.5 milyon Euro idi.

Şimdi bu kadar mali küfleti kim yaptı? Aboubakar mı? Yöneticiler mi?

Yönetim bunu açıklamasını yapmıyor, kimsede bunu sormuyor. Hemde o dönem Aboubakar itibarsızlaştırılarak gönderildi. O dönem Abdubakar takım için her şeydi ve şampiyonluğun gelmesindeki en büyük etkendi.

Şimdi burada Ahmet Bulut ve Mendes’inde parmağını görmek lazım ticaret olsun diye Weghorst’u M. United’e satıyorlar orada Hollandalı teknik direktör olmasından dolayı kolaylıkla hallederken aynı zamanda kendi götürdükleri adamı Aboubakar’ı tekrar getiriyorlar.

Bu ticaret hacmini Beşiktaş yapmıyor, Mendes ve Ahmet Bulut yapıyor…

Beşiktaş’a verilen zararın sorumlusu başkandır.