Tolgay Arslan'ın A Spor'a yaptığı açıklamalar şöyle:

DERBİ YORUMU

" Türk futbolunu takip ediyorum. Fenerbahçe güçlü bir kadrosu var. Şuana kadar iyi işler yaptılar. Fenerbahçe'yi derbide favori olarak görüyorum. Tabii ki derbide her şey olabilir. İki kulübün ekmeğini yedim. O yüzden benim için en güzeli beraberlik olur. Gerçeği konuşmam gerekirse Fenerbahçe karşılaşmayı kazanır" dedi.

"VODAFONE PARK'TA RAKİP OLMAK ZOR"

"Fenerbahçe formasıyla Vodafone Park'ta oynadığım maç kariyerimdeki en zor maçlardan biriydi. Taraftarın tepkisi de çok büyüktü." dedi.

"KEŞKE YESEYDİM AMA DÜRÜM YEMEDİM"

" Keşke dürüm yeseydim. Bu konuyu bir kaç kere konuşmuştum. Mantıklı düşünürsek dürümün devre arasında soyunma odasında ne işi olur? Buna kimse izin vermez. Benim için zor bir dönemdi. Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra benim tepkim de iyi değildi. Bugün kesinlikle o açıklamaları yapmazdım. Benimde hatalarım olmuştur." dedi.

"LIVERPOOL GOLÜNÜ UNUTAMIYORUM"

"Beşiktaş'ta unutamadığım an Liverpool'a attığım gol. O dönem çok mutluydum. Beşiktaş bana çok şey kattı. Hocalar, oyuncular. Hep kalbimde olacak." dedi.

"BEŞİKTAŞ TARAFTARI BENİ AFFEDERSE..."

"Beşiktaş taraftarı affederse elbette gelirim. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Ancak Türkiye'ye dönme düşüncem yok. Beşiktaş hep kalbimde olacak." dedi.