Kafkas, Emirhan İlkhan’ı U-19 milli takımına davet edeceğini açıkladı.
Kafkas daha önce Emirhan ile ilgili olarak “"Burak İnce, Ömer Faruk Beyaz ve Yusuf Barası. U19 daha güçlensin diye bunu yaptık. U17'de de Arda'yı bilerek bıraktık ki Avrupa Şampiyonası'na gidebilelim. Biliyorsunuz orada Arda'nın etkisi çok büyük. Onun için böyle bir planlama yaptık. Tarihinde belki de ilk kez iki takımla iddialıyız. İki takımın da Avrupa Şampiyonası'na gitme ihtimali var. Onun için o takımları ne kadar kuvvetli yaparsak bizim için o kadar iyi. Bunlar geleceğin Ümit ve A Milli takımı oluşturacak elit oyuncular. Planlamayı bunun üzerinden yaptık. Emirhan da bizim değerli oyuncularımızdan biri. Onlar dışarıda değil ki hepsi bir milli takımımızda. Hepsi Ümit ve A Milli Takıma gelecek." İfadelerini kullanmış fakat sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve Beşiktaş’ın en çok övgü alan jenerasyonlarından olan U-17 takımının yıldızları Berkay Kençtemur ve Semih Kılıçsoy’u milli takıma almadığı için eleştirilmişti.

Tolunay Kafkas’ın bu tutumu, Beşiktaş forması giyen oyunculara yapılan bir negatif ayrımcılık olarak nitelendirilmişti.
Kafkas’ın Beşiktaş A takımında çok erken dikkat çekip forma giymeye başlayan Emirhan İlkhan’a milli formayı Beşiktaş’tan Torino’ya transfer olduktan sonra teslim etmesi de benzer yorumları beraberinde getirdi.

Beşiktaş’tayken milli takım yüzü göremeyen Emirhan’ın son 1,5 ayda neyi değiştirip Milli Takım'a davet edildiği merak konusu olurken, belki de değişmesi gereken şey sadece formasıydı.

Duhuliye.com