Futbolda her zaman  dün yoktur, o yüzden bugünü değerlendirmek lazım.Buna göre değerlendirirken  de  yönetimi, teknik direktörü, futbolcuları yerin dibine sokmadan  eleştiri yapmak gerekir , başarılı iken nasıl hakkını veriyorsak,olası forum düşüklüğünde  eleştirmek her sporseverin  en doğal hakkı. Bunları yaparken  yıkıcı değil  yapıcı olarak yapalım. Örneğin sezon başında Beşiktaş bu   transferleri gerçekleştirdiği  zaman bütün basın, Beşiktaş taraftarları hatta ve hatta futbolseverler Beşiktaşın bu ligin üstünde takım kurduğunu  söylemişti. Takım sezona da çok iyi başladı ama  son haftalarda   oynadığı futbol keyifsiz, kendi oyun pratiğinden  de çok uzaktaydı.

Dağınık, kopuk, gergin bir Beşiktaş izliyoruz.

Şenol Güneş'in gelmesi iyi oldu yardımcısı Bayram Bektaş ile takımı toparlayabilir.Ümraniye'ye karşı alınan farklı galibiyet ,Cenk'in eski günlerine dönmesi Weghorst'un Cenk ile uyumu bizleri umutlandırmıştı.Ama zayıf rakibe karşı bile savunmada oynayan oyuncular  büyük hatalar yapıyordu.Takımla beraber öne çıkışlardan sonra bu mevkide oynayan oyuncular  çabuk dönemiyordu.Galatasaray maçının zor geçeceği aslında o maç sonunda belliydi. Öyle de oldu...

Takım Galatasaray'a karşı hiç bir varlık gösteremedi.Beşiktaş adına da sahanın yıldızı Mert Günok oldu.

Şenol hoca Mert Günok da ısrar etmeli, uzun bir süredir oynamayan bir oyuncunun son Galatasaray maçındaki performansı elde bulunan diğer kalecilerin performansından iyi ama yine de yeterli değil.

Ankaragücü maçı sonrası yaşanan olaylardan sonra Josef bir türlü kendini toparlayamadı. Forumda bir Josef in stoperlere büyük katkısı oluyordu .

Ghezzal olmayınca  Rosıer de üretkenlik anlamında sıkıntı yaşıyor. Takımın da kimyası bozuluyor.

Delle Alli ile  Redmond'un performansında  sıkıntılar  var . Bu oyuncular mutlaka takıma  katkı vermeleri gerekiyor. Beşiktaş taraftarı  bu oyuncuların   takıma katkı vermelerini sabırla bekliyor. 

Başta da   Delle Alli'nin .Nasıl ki bir kilidi açmak için  çilingir lazım, Futbolda  bu işi yapacak kişi  yaratıcı yani yıldız oyuncudur. Oyun sıkıştığında  oyunu açmak için  bireysel yetenekli oyuncuya  ihtiyaç duyarsın. Transfer döneminde de bu işi Delle Alli  yapar diye alındı, ne yazık ki şu ana kadar bekleneni veremedi.

Bir yönetim daha ne yapsın? Transfer sezonunda  hoca ve taraftar kimi istedi ise aldılar. 

Sahaya çıkıp onlar mı taktik verecek veya altı pastan gol mu atacaklar. Uzun lafın kısası kalitesi ligin çok üstünde olan bir kadronun bu kadar kötü olmasının hiç bir izahı yok! Bunu toparlayacak kişiler belli herkes işini en iyi şekilde yaparsa lig uzun maraton takım toparlanır ligi de en iyi yerde bitirebilir....