Metin Tekin;

Beşiktaş, deplasmanda galip geldi. Kabul edelim ki zor deplasman.

İhtiyacı olan iki üst üstte galibiyeti aldı. Beşiktaş adına şampiyonluk yarışını hiç söylemiyorum ama ligdeki durumu adına şu an için üçüncülük acaba ikincilik yarışının içinde olacak mı? Bu sorunun cevabı için önemli idi ikide iki yapmak.

Aboubakar’ın golünde karar verici forvettir ve beceri yener futbolda, birçok oyunda beceri yener. Defans önlemini beklenen hareket üzerine yapar ve bekler tamam ama beceri çabuk yapmanız, karar vermeniz ve becerili şekilde yapmanız yener. Stoperinde orada hata yaptığını söylemek gerekir. Beşiktaş’ın oyununa bakacak eğer maçın hiçbir anında 11’e 10’u hissettirmedi ve bunu seyircide hissetmedi. Beşiktaş oyunu geniş alana yayarak karşı takımın eksikliğini ortaya çıkartamadı. Yüksek tempoda oynayamadı ve bu da rakibin eksik oynamasını ortaya çıkartmadı.
 Bunu yapamadı ve rakibide bunu iyi değerlendirdi. 

Ali Ece;

Maçın iki tane kırılma anı vardı. Birincisi Aboubakar’ın kontra forvet golü, ikincisi Mert Günok’un 41’deki olağanüstü kurtarışı.

Maç 1-0 rakip 10 kişi o anda gol olabilir ve rakip 10 kişi olmasına rağmen Beşiktaş bir kişilik fazla bir oyun sergileyemedi ve 41’de Mert Günok sol eli önce çeldi topu sonrada sağ eliyle dışarı attı. Ve yine bir hafta daha kalecilik repertuarından bir şeyler sergiledi. Şenol Güneş döneminin en büyük artısı Mert Günok.

Maçın kesinlikle en etkili anı Aboubakar’ın golüydü.  Weghorst iyi santrafor Dünya Kupası’nda bunu gösterdi. Mario Gomez ondan da büyük santrafor ama Beşiktaş’ta bu golü bir tek aralarında Aboubakar atabilir. 

Herkes biliyor o yarım alanda Aboubakar o pozisyonda topla buluşunca karşısında rakip savunmacıyı alacak, ayak makası feykini yapacak ve kimse önlemini alamıyor niye adam, Muhammed Ali’nin boksörlüğü gibi o alanda. Adam bir anda topla kelebek gibi uçuyor, arı gibi sokuyor. Bu maçta Beşiktaş Aboubakar’ı hiç besleymedi ne rakip 11 kişi iken ne de 10 kişi iken tamamen kendi maharetiyle yaptı her şeyi.

Anların maçı ve galibiyeti oldu bu maç. 41. Dakikada Mert Günok’un kurtarışı ve Aboubakar’ın golü…

Ilgaz Çınar;

Bazı oyuncuların hangi vuruşları yapacağını, neleri yapacağını bilirsin ve hep izlerken adam bunu yıllardır yapıyor ve hiç mi önlem alamıyorsun dersin. Aboubakar’ın golleri böyle o golü atarken kararı sadece Aboubakar veriyor. Ne zaman topa vuracak o anı tespit ediyor ve siz sadece seyrediyorsunuz.