Beşiktaş'ta Cenk Tosun formaya hasret kalmaya Valerıen Ismael milli forveti kulübeye hapsetmeye devam ediyor. Fransız teknik adamın Giresunspor maçı öncesi ilk 11'e Cenk'i almaması tepki topladı. 
Ismael, Nkoudou ve Ghezzal gibi oyuncuları kulübede tutmasına rağmen Cenk'e şans vermedi. Sol kanatta Redmond, orta Dele Alli sağda ise Tayfur Bingöl'ü oynarken Cenk Tosun yine son bölümde oyuna dahil olabildi. 

Cenk Tosun'u neden oynatılmadığı sorusu sosyal medyada çok fazla konuşulurken, oyuncunun fiziksel açıdan iyi olduğu ve antrenmanlarda da tempolu çalıştığı geçtiğimiz dönemlerde haberlere yansımıştı.

Tüm bunlara rağmen 9. haftası geride kalan Süper Lig'de Cenk Tosun'un toplam aldığı süre sadece 1 maç yapıyor! Ligdeki 8 maçın tamamında sonradan oyuna giren Cenk Tosun, 1 maçta da kart cezalısı olduğu için oynayamadı. Buna rağmen Cenk Tosun 8 maçta aldığı toplam süre ise sadece 91 dakika! 

Cenk'in yaşadığı bu durum saha içindeki hareketlerine de yansıdı. Yıldız oyuncu aldığı kısa süreye rağmen biri ikinci sarıdan kırmızı ve 1 sarı olmak üzere toplam 3 kart gördü.