Giresun zor deplasman dersin, ilk yarıda maçı izledim Giresunspor’a bir tane pozisyon vermeyen Beşiktaş var. Son haftaların formda ismi Tayyip ki gol içinde Josef var, Emrecan var son vuruş Tayyip’ten geldi ki muhteşem gol attı, çok önemli bir üç puan alındı. 

Şimdi maçı izliyorum, ilk yarı Giresun orta sahayı geçemiyor, Ersin oynuyor mu, oynamıyor mu bakmıyoruz ama bir ikinci yarı izliyoruz siyahla beyaz gibi. Maç sonu istatistiklere bakıyorum; Giresunspor daha çok topa sahip olmuş, daha başarılı pas yapmış… Sıkıntı burada.

Valerien hoca kalır, kalmaz biz burada kesin yargı kesmiyoruz. Biz Beşiktaş’ın oyunu üzerinden, Beşiktaş taraftarlarının ne beklediği üzerinden yorum yapıyoruz. Beşiktaş taarftarı ikinci yarıdan, ikinci yarıdaki futboldan mutlu olma ihtimali var mı? Benim derdim bu! İlk yarıda bu oyunu oynuyorsun ki geçen ilk yarılarda da Alanya’da da, Karagümrük’te, Sivas maçında sıkıntı bu. Bizim anlatmak istediğimiz bu.

Ben burada hoca gelsin, hoca gitsin yorumu yapmıyorum. Benim derdim Beşiktaş taraftarı dakika 92’de rahat bir şekilde oturmuş maç izliyor mu? İzleyemiyor, ilk yarılar iyiyken de izleyemiyor. Maç bitmiyor ikinci yarılarda.

Bu kadroda ahtapot var, bu kadroda yengeç var, bu kadroda karides var, bu kadroda istakoz var, ikinci yarıda ortaya çıkan oyun kapuska…

Kulübede alternatif, sonradan oyuna girip oyunun gidişatını değiştirebilecek, kaliteyi arttırabilecek oyuncular var. Maç sonu açıklamaları dinliyorum zemin bozuk, evet! İlk yarıda bozuktu! Zemin bozuk havadan oynuyorsun, top yerde değil ki!... Beşiktaş hava yolları...

Beşiktaş Önder hoca döneminde bile beş tane pozisyona giriyordu, Batshuayi dört tane kaçırıyordu.  Diyorduk ki; boğdu, pozisyona girdi, Batshuayi kaçırdı. Son vuruşu eksik, onu eleştiriyordu Beşiktaş taraftarı.

Bir kesim var Valerien Ismael gitsin diyor, bir kısım var Valerien Ismael kalmalı diyor. Ben ise eldeki malzeme bakıyorum şu an eldeki malzemeden istenilen oyun çıkmıyor. Ben puana bakmıyorum, bu bir maraton oyun gücüne bakıyorum. O ilk yarıdaki oyun, ikinci yarı neden olmuyor? İlk yarıda basıyor, basıyor takım yoruluyor evet! Bir de geç oyuncu değişiklikleri yapıyor.

Bu kadro daha iyi futbol oynayabilir, şu an teknik direktör Valerien İsmael daha iyi futbol oynatamıyor. İkinci yarılarda topu rakibe veriyor. Beşiktaş taraftarı bu futbolu sevmez. Sergen hocanın kötü olduğu dönemlerinde de daha çok pozisyona giriyordu Beşiktaş, Önder hoca ile daha çok pozisyona giriyordu. Beşiktaş taraftarı şu an Fenerbahçe’nin taraftarının son anda dahi gol beklediği gibi bir takım ister.

Biz burada Beşiktaş’ın iyiliği için konuşuyoruz. Bu kadro çok iyi futbol oynar, ligin sonuna kadar da "en önemli şampiyonluk adaylarından biri benim" der. Yeter ki iyi yönetilsin ikinci yarılarda. Bir de Beşiktaş’ı çok yorgun görüyorum. 

Trabzonspor da eleştiriliyor, onlar da çıkış maçı arıyorlar. Beşiktaş’ta iç sahada seyircisine büyük maç galibiyeti vermek istiyor. İki takımın geliş şekline baktığımızda Trabzonspor son Kasımpaşa maçında çok kötü futbol oynadı. Maç 900 dakika gibiydi, maç geçmek bilmedi. Trabzonspor’un bireysel olarak çok iyi futbolcuları var, çok zor maç olacak. Trabzon - Beşiktaş maçları her zaman güzel oluyor. Bu maçta gol beklemiyorum demeyeceğim ama bu maç keyifli olur.

Duhuliye.com