Özen'in açıklamaları;

''Vallahi düşme potasında olan takımlar bile içerde, Beşiktaş’ı ağırlıyorsa, ''benim derdim var, sorunum var'' bakmadan ne varsa oyunlarını sahaya koymaya çalışıyor. Beşiktaş maçları özeldir, rakipleri böyle bakar.

Son yıllarda Beşiktaş Trabzonspor maçlarında harika oyunlar çıktı. Karşılıklı hep hikayesi olan maçlar çıktı. Tempo olarak çok yukarılara çıktılar, bana bugün bizimlikten hangi maçı seçmek izlemek  istersin futbol açısından deseler,ben Beşiktaş-Trabzonspor derim.

Trabzon durumuna hiç bakmadan bu maça hazırlanacaktır, ve Trabzonspor’un elinde sadece bir bu maç kaldı, sezonu bitirirken hatırda kalacak maç bu maç, bunu iyi bitirmesi lazım. Trabzonspor top tüfek gelecek. Ama ben çok baskın ve belirgin bir şekilde Beşiktaş’ın favori olduğunu düşünüyorum.

Beşiktaş’ın her hatta çok ciddi formda olan oyuncuları var. Beşiktaş’ın deplasmanlarda iyi oynayabilecek bir kadrosu var, Trabzonspor’a çok ciddi sorunlar çıkarırlar. Bu arada Trabzonspor’un formda oyuncusu neredeyse yok gibi. Kalecisi formsuz arka taraf dağınık. Maç içinde geriye düşse bile kazanan tarafın Beşiktaş olacağını düşünüyorum.