Trabzonspor’un eski milli futbolcusu ve bir dönem bordo-mavili ekipte teknik direktörlük görevi üstlenen Hüseyin Çimşir, “Bu sezon, Trabzonspor’un oyun coşkusunda eksiklik var. Oyuncularda biraz özgüven kaybı var. En son Kasımpaşa maçında taraftarların bir bölümü homurdandı. Taraftar biraz daha coşkulu bir oyun bekliyor ama bu bir süreç. 12-13 tane transfer yapıldı. Trabzonspor, gelen oyuncuların adaptasyonu konusunda bir süreç yaşıyor, sancılı bir dönem” dedi.

“TRABZONSPOR’UN COŞKUSUNDA EKSİKLİK VAR”

Trabzonspor’un geçtiğimiz sezon iyi bir planlama yaptığını belirten Çimşir, bu sezona özellikle oyunsal anlamda istenildiği gibi başlanamamasının temel sebebinin kadrodaki değişim olduğunu söyledi.

Monaco ve Beşiktaş maçlarının bordo-mavili ekip için önemli olduğunu aktaran genç teknik adam, “Trabzonspor geçtiğimiz yıl, sezon öncesi doğru bir planlama yaptı. Özellikle kamp başlamadan transferlerin tamamını kampa yetiştirerek birlikte çalışma ortamı sağladı. Doğru planlama ile birlikte lige iyi bir başlangıç yaptı ve rakiplerinin o arada sıkıntılardan faydalanarak ciddi anlamda fark yaratarak şampiyonluk kazandı.

Geçen seneki oyuncu grubu ile bu sezonki grup birbirinden farklı. Bireysel anlamda da oyun anlamında da farklılıklar gösteriyor.

Bu sezon, Trabzonspor’un oyun coşkusunda eksiklik var. Oyuncularda biraz özgüven kaybı var. En son Kasımpaşa maçında taraftarların bir bölümü homurdandı.

Taraftar biraz daha coşkulu bir oyun bekliyor ama bu bir süreç. 12-13 tane transfer yapıldı. Trabzonspor, gelen oyuncuların adaptasyonu konusunda bir süreç yaşıyor, sancılı bir dönem.

Özellikle Perşembe günkü Monaco ve hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçı, özgüveni tekrar kazanabilmek adına bir fırsat. Bu süreci ne kadar sancılı ya da sancısız geçirecek, bunu belirleyecek iki kritik müsabaka oynayacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü