Trabzonspor'da kiralık oynayan Yusuf Yazıcı ile görüşmelerde bulunan Şenol Güneş, milli futbolcuyu Beşiktaş'a gelmeye razı etti.

Tecrübeli hocanın ısrarı karşısında ikna olan Yazıcı'nın CSKA Moskova'ya gitmekten vazgeçtiği ve önümüzdeki sezon siyah-beyazlı formayı giymeye hazırlandığı öğrenildi.

Siyah-beyazlı yöneticilerin Yazıcı'nın bonservisini elinde bulunduran Lille'le görüştüğü ve Fransız ekibine iki ayrı teklif yaptığı ortaya çıktı.

FRANSIZLAR NAZLANIYOR

Siyah-beyazlıların, Lille kulübüne ilk teklifi; 1 milyon euro bir yıllık kiralama bedeli ve 6 milyon euro bonservis opsiyonu şeklinde olurken, ikinci teklifte 4,5 milyon euro'ya yıldız oyuncunun direk bonservisi istendi. Beşiktaş'ın yaptığı 4,5 milyon euro'luk bonservis teklifinin reddedildiği ancak Fransız ekibi Lille'in sezon sonunda Yusuf Yazıcı'nın sözleşmesi biteceği için kiralama teklifine de sıcak bakmadığı belirtildi. Lille cephesi, Beşiktaş'ın bonservis teklifini yükseltmesini beklerken ve aynı zamanda CSKA Moskova ile de görüşme halinde.

3 MEVKİDE OYNUYOR

Beşiktaş'ın listesindeki Yusuf Yazıcı üç farklı mevkide oynayabiliyor. Asıl bölgesi 10 numara olan 26 yaşın daki oyuncu, merkez orta saha - ve forvet arkasında da görev ya pabiliyor. Solak yıldız bu sezon - Trabzonspor formasıyla fazla şans bulamasa da, teknik direktör Şenol Güneş'in istediği isimlerin başında geliyor.

Profesyonel futbol kariyerinde 225 karşılaşmada forma giyen Yusuf Yazıcı, bu dönemde 52 gol, 35 de asist yaptı ve toplamda 87 gole katkı sağladı.