Beşiktaş'ın büyük sürpriz yaparak transferini bitirdiği Al Musrati için yaz transfer döneminde Fenerbahçe ile Galatasaray uzun süre uğraşmıştı. Hatta 27 yaşındaki ön libero için büyük bir "transfer çalımı" hikayesine ramak kaldığı ortaya çıkmıştı.

Beşiktaş'ın 11 milyon euro rekor bir transfer ücretine imza attırdığı Al Musrati ilk röportajını verdi. Dikkat çekici bir ifade kullandı.

* Geçtiğimiz yaz transferim için Türkiye’den bazı takımlar temas kurdu. Braga bu teklifleri kabul etmedi.

FENERBAHÇE UZUN SÜRE UĞRAŞTI

Yaz aylarında haftalarca Al-Musrati için Fenerbahçe haberleri yapıldı. Sarı-lacivertliler daha sonra yaz transferini ön libero almadan tamamladı. İsmail Yüksek'le yola devam edildi.

ERDEN TİMUR İŞİ BİTİRMİŞTİ

Al-Musrati'ye teklif yapan diğer takım da Galatasaray oldu... Zaha ve Tete transferinde olduğu gibi Erden Timur, Fenerbahçe'nin haftalarca görüştüğü Libyalı oyuncuyu almak için Braga'nın kapısını çaldı.

Fenerbahçe'nin teklifinin üzerine de çıktı. İki taraf rakam konusunda da anlaştı. Ancak Portekiz ekibi Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı ve maçların başlamasına çok kısa bir süre kaldığı için Al-Musrati'yi bırakmadı. Galatasaray da bunun üzerine Ndombele'de karar kıldı.

| Fotospor