Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreter Yardımcısı  Mirvokhid Azimov, Türkiye Cumhuriyeti Beşiktaş Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı  Emre Kocadağ ile 13 Temmuz 2023 tarihinde İstanbul'da Sekretarya binasında bir görüşme gerçekleştirdi.

Azimov ve Kocadağ görüşmede Türk ülkeleri arasında halklar arası bağların güçlendirilmesi ve başta futbol olmak üzere spor işbirliklerinin geliştirilmesi konuları ele alındı.

Taraflar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun lejyoner statüsüne ilişkin yeni Yönetmeliğine göre, Türk Devletlerinden birinin vatandaşı olan bir futbolcunun Türkiye'de lejyoner veya yabancı olarak kabul edilmeyeceğini memnuniyetle belirtmişlerdir.

Genel Sekreter Yardımcısı Mirvokhid Azimov ve Başkan Yardımcısı Emre Kocadağ, yukarıda belirtilenlerin Türk halklarının dayanışmasının daha da yakınlaşmasına ve güçlenmesine katkı sağlayacağını ve diğer ülkeler için canlı bir örnek olacağını vurguladılar.

Görüşmenin ardından Taraflar, Türk Devletleri'nin genç ve gelecek vaat eden futbolcularının Beşiktaş Futbol Kulübü'ne çekilmesi konularını da görüştüler.

duhuliye.com / dışbasın