Haldun Domaç şu ifadeleri kullandı: 

Birçok kere söyledim hatta ASPOR yayınlarında da belirttim eğer Şenol Güneş sezon başında gelse idi bugün farklı şeyler konuşuyor olabilirdik birazda başkan Ahmet Nur Çebi'nin tepki gösteren taraftarın düşüncesine karşı çıkmamak için bu tercihi yapmadan Valerien İsmael ile başladı ama artık geriye bakmanın pek bir anlamı yok. Geriye dönüp bakmak yerine ileriye bakmak lazım çünkü geriye dönüp bakarken önünüzde herhangi bir engeli görmeyebilirsiniz.

Onun içinde Şenol Güneş'in ileriye bakarak devam ettiğinide vurgulamamız gerekiyor. Belki geç kalmış bir Şenol Güneş kararı ama sonuç itibariyle geleceğe yönelik olumlu bir karar.

Gerçektende Şenol Güneş devre arasındaki beş transferindeki isabetle dikkat çekerken şimdi yeni sezon için yine isabetli kararlar verme noktasında. Bütün transfer yapılması gereken alanları belirlemiş durumda şimdi o hedeflere doğru adım adım yürümeye çalışıyor.

Beşiktaş stoper arayışıynda bir adaya resmi teklifte bulundu. Orta alan için transfer teklifinde bulunmak istediği bir oyuncu var ki! o oyuncuda Bundesliga'dan gelecek. Gidecek oyunculara görede oluşturacağı bir profil var. En önemlisi ise Şenol Güneş oğlum dediği bir oyuncunun transferini yönetimden istedi.

Redmond takım içerisinde müthiş işler yapıyor ve kimi göndermeyelim sorusuna verilecek ilk isim Redmond ama Redmond'un menajeri yaptığı açıklamada Redmond'un eşinin İngiltere'yi istediğini, Premier Lig'den de teklifler var dedi. Beşiktaş'ın yıllık 1.5 milyon Euro'luk teklifine rağmen İngiltere'ye dönecek gibi...

Birde inanılmaz bir Aboubakar performansı var. Üç kere geldi Beşiktaş'a  ve üç gelişinde de oniki gol ve üstü atma başarısını gösteren bir oyuncu olarak kendi içinde rekor kırdı.

Beşiktaş Gedson için 25 milyon Euro bedel belirledi. Bu fiyata satış gerçekleşir ise %50'si Benfica'nın olacak.

Beşiktaş'ın resmi teklif ilettiği stoper Daniel Amartey. Sağ stoper Gana'lı, bu sezon 24 maç oynadı 1970 dakika sahada kaldı, en önemli avantajı ise 2023 yılında sözleşmesi bitiyor yani bir ay sonra serbest kalacak. Bonservis bedeli ödenmeyecek olan bu isme Beşiktaş Kulübü yıllık 2.5 milyon Euro maaş teklifinde bulundu.

Şenol Güneş orta saha içinde net oyuncum yok demişti, bunun için Zajc ismi geçiyordu ama bu oyuncuya Panathinaikos'unda talip olduğunu belirtelim. Orta saha için Bundesliga'dan Josuha Guilavogui ismi geçiyor. Fransa'nın önemli gazetelerinden L'Equipe oyuncunun Beşiktaş'a gideceği konusunda ısrarlı yazılar yazıyor. 2023 yılında bu oyuncununda sözleşmesi bitiyor, bu oyuncu ile Adana Demirspor'da ilgileniyor.